Konsultacje lekarskie online – jak to działa i kiedy warto skorzystać?

Art. Sponsorowany

Szybka pomoc medyczna przez internet jest przydatna szczególnie wtedy, kiedy walczymy z problematycznymi objawami przeziębienia. Na zdalne wsparcie lekarza warto się też zdecydować wtedy, kiedy cierpisz na inne problemy zdrowotne, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Zobacz, jak przebiega w praktyce konsultacja z lekarzem obline.

Na pomoc specjalisty z dowolnej dziedziny medycyny warto zdecydować się przede wszystkim wtedy, kiedy nie mamy możliwości fizycznie pojawić się w placówce medycznej lub po prostu zależy nam na jak najszybszej rozmowie z lekarzem. Kompleksowe konsultacje lekarskie online obejmują nie tylko diagnostykę, ale także możliwość wystawienia e-recepty.

Jak przebiegają konsultacje lekarskie przez internet?

Procedury związane z przeprowadzaniem konsultacji lekarskich przez internet obejmują przede wszystkim szczegółowy wywiad z pacjentem, a także analizę wyników badań, jeśli te zostały udostępnione przez chorego. Po umówieniu spotkania z lekarzem przez internet musisz tylko poczekać na połączenie ze specjalistą w wyznaczonym terminie.

Zdalna konsultacja lekarska przebiega następująco:

1. Lekarz przed rozmową zapoznaje się z dostarczoną dokumentacją medyczną.
2. Następnie odbywa się połączenie telefoniczne, wideo lub czat online z lekarzem.
3. Po ustaleniu objawów i  zapoznaniu się z dostarczonymi załącznikami lekarz może zaproponować różne formy leczenia.
4. W razie potrzeby otrzymasz też zwolnienie lekarskie L4 oraz e-receptę z jasno oznaczonym terminem ważności do realizacji.

Dokładny przebieg konsultacji lekarskiej jest uzależniony od tego, jak bardzo skomplikowane są problemy zdrowotne pacjenta. W większości przypadków czas trwania rozmowy z lekarzem nie przekracza ok. 15-20 minut.

Przeczytaj również: Tabletka „dzień po” – recepta online, gdzie ją kupić i inne ważne informacje!

Kiedy zgłosić się prywatnie do lekarza dostępnego online?

Jeśli czujesz, że objawy rozwijającej się choroby są coraz bardziej dotkliwe, a akurat nie możesz udać się do szpitala celem przeprowadzenia diagnostyki, koniecznie umów się
do lekarza rodzinnego przez internet. Taka opcja jest obecnie dostępna zarówno w publicznych placówkach medycznych z NFZ, jak i prywatnych.

Na zdalną konsultację zgłoś się, jeśli:

– potrzebujesz nowego zwolnienia lekarskiego,
– domagasz się kontynuacji e-recepty,
– chcesz skonsultować swoje podejrzenia co do występujących objawów w swoim organizmie.

Do lekarza przez internet warto umówić się, chociażby ze względu na fakt, że zdalna konsultacja może być równie skuteczna, jak ta stacjonarna. W przypadku niewielkich problemów zdrowotnych jak najbardziej można pomówić z lekarzem przez kamerkę internetową.

To często wystarczy, aby ekspert postawił trafną diagnozę problemu i wydał zalecenia żywieniowe, dawkowanie leków oraz e-receptę na niezbędne medykamenty. Zdecyduj się na konsultację z e-receptą i zwolnieniem lekarskim w kwocie od kilkudziesięciu złotych,
a na pewno nie pożałujesz, otrzymując pełne wsparcie medyczne.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.