Kim jest QA Engineer?

Art. Sponsorowany

Marzysz o pracy w sektorze nowoczesnych technologii i jesteś zainteresowany przede wszystkim obszarem testowania? W takim razie koniecznie weź pod uwagę zawód QA Engineera! Osoba na tym stanowisku zajmuje się sprawdzaniem oprogramowania przygotowanego przez zespół developerski. Dzięki swoim kompetencjom potrafi przeprowadzić automatyczne testowanie, aby wykryć ewentualne błędy. W przektyce, nierzadko od skutecznej pracy QA Engineera zależy sukces całego projektu oraz jego realizacja w terminie.

Czym zajmuje się QA Engineer?

Na początku warto zastanowić się, czym tak naprawdę zajmuje się QA Engineer i jaka jest jego rola w zespole developerskim. Najprościej można powiedzieć, że osoba na tym stanowisku odpowiada za wysoką jakość tworzonego oprogramowania. Dzięki szerokiej wiedzy technicznej wie, jak wykorzystać konkretne technologie do szybkiego sprawdzenia ewentualnych błędów. W swojej pracy bazuje przede wszystkim na zautomatyzowanych testach. Sam je tworzy lub udoskonala gotowe rozwiązania, aby dostosować ich działanie do specyfiki danego projektu. To dzięki jego pracy potencjalni użytkownicy aplikacji mogą liczyć na bezbłędne funkcjonowanie wszystkich opcji oprogramowania. QA Engineer sprawdza gotowy produkt nie tylko pod kątem specyfikacji technicznej, ale także z myślą o oczekiwaniach klienta. Analizuje wyniki wykonanych testów i jest odpowiedzialny za stworzenie standardów, według których programiści poprawiają kod.

Chcesz realizować się w zawodzie QA Engineera? Praca IT Kraków już na Ciebie czeka!

Umiejętności techniczne na stanowisku QA Engineer

Osoby zainteresowane pracą w zawodzie QA Engineera powinny wykazywać się szeroką wiedzą techniczną. W tej profesji ważna jest podstawowa znajomość najpopularniejszych języków programowania – biegłe umiejętności z kodowania nie są jednak wymagane. QA Engineer w swojej pracy korzysta przede wszystkim z technologii przeznaczonych do automatycznego testowania. Musi znać najpopularniejsze narzędzia z tego obszaru. Osoba na tym stanowisku nie powinna mieć problemów z obsługą różnych rodzajów testów, w tym funkcjonalnych, API, bezpieczeństwa oraz obciążeniowych. QA Engineer zajmuje się także opracowywaniem skryptów i tworzeniem scenariuszy testów, które są dedykowane konkretnym aplikacjom.

Wybierz się na targi pracy Kraków i sprawdź, które firmy prowadzą rekrutację na stanowisko QA Engineer!

Jakimi umiejętnościami miękkimi powinien wyróżniać się QA Engineer?

W zawodzie QA Engineera ważne są nie tylko kompetencje twarde, ale także umiejętności miękkie. Warto wspomnieć chociażby o wysoko rozwiniętych zdolnościach komunikacyjnych, ponieważ QA Engineer bezpośrednio współpracuje z pozostałymi członkami zespołu developerskiego. Osoba realizująca się na tym stanowisku powinna wykazywać się kreatywnością, aby móc tworzyć testy dostosowane do specyfiki danej aplikacji. Dobry QA Engineer musi być także otwarty na poznawanie nowych technologii – w tym zawodzie nie można poprzestać na znajomości podstawowych narzędzi do testowania.

Podsumowanie

Jeśli chcesz rozpocząć karierę w IT, ale nie umiesz kodować, możesz zdecydować się na profesję QA Engineera. W tym zawodzie będziesz skupiać się głównie na testowaniu – nie tylko automatycznym, ale także manualnym, w zależności od specyfiki sprawdzonego oprogramowania. To ciekawa propozycja zawodowa dla osób, które są spostrzegawcze i potrafią skupić się na szczegółach. Warto podkreślić, że duże zapotrzebowanie na QA Engineerów sprawia, że nawet początkujący testerzy mogą szybko zdobyć wymarzoną posadę.

Chcesz obliczyć wysokość wynagrodzenia dziennego, tygodniowego, miesięcznego, a nawet rocznego? Skorzystaj z kalkulatora godzinowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.