Jednego dnia zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego mieli bardzo pracowitą niedzielę. Zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał 2,9 promila alkoholu.

W trakcie takich policyjnych kontroli w ostatnią niedzielę okazało się, że na drogi powiatu grodziskiego wyjechało aż pięciu niebezpiecznych kierowców. Każdy z nich podjął bardzo nieodpowiedzialną decyzję kierowania samochodem po spożyciu alkoholu. Do zatrzymania kierowców w stanie nietrzeźwości doszło na drogach w Siestrzeni, Milanówku, Grodzisku Maz. i na autostradzie.

Niechlubnymi rekordzistami i zarazem uczestnikami ruchu drogowego, którzy najbardziej mogli narazić innych na niebezpieczeństwo, byli kierowcy suzuki i renaulta. Pierwszego z nich policjanci kontrolowali po 11.00 na jednej z ulic Milanówka. Badanie stanu trzeźwości 51-latka kierującego suzuki wykazało 2,9 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze ruchu drogowego pełniący niedzielną służbę na grodziskich drogach sprawdzili także trzeźwość kierowcy renaulta, jadącego po 17.00 ul. Sienkiewicza. W tym przypadku także okazało się, że 39-latek usiadł za kierownicę auta mając 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Powodem zatrzymania około 20.00 na autostradzie kierowcy seata był nie tylko stan jego nietrzeźwości za kierownicą, ale także 2 czynne zakazy prowadzenia samochodów. 36-latek kolejny raz stanie przed sądem, którego decyzje łamie i może się spodziewać bardziej rygorystycznych rozwiązań karnych. Za kierowanie alfa romeo w stanie nietrzeźwości odpowie także 19-latek zatrzymany po północy w Siestrzeni oraz kierowca mercedesa, jadący przed 13.00 ulicami Milanówka. Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych mężczyzn musi się liczyć z karą do 3 lat pozbawienia wolności (przy recydywie, aż do 5 lat), obligatoryjną karą finansową 5 tysięcy złotych (gdy pierwszy raz- przy kolejnym 10 tys. zł) i nawet wieloletnią utratą prawa jazdy.

KPP Grodzisk Mazowiecki

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Jednego dnia zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących”

  1. Aneta pisze:

    Takich odrazu do lochu

  2. 😎 pisze:

    Jedno pytanie jakiej byli narodowości zapewne sąsiedzi z 🇺🇦

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11355

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8924

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8412

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16