Jadłodzielnia również w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Maz.

Jadłodzielnie to inicjatywa, dzięki której jedzenie się nie marnuje, tylko trafia do potrzebujących. Od niedawna specjalne miejsce do dzielenia się jedzeniem powstało również w Grodzisku Mazowieckim.

Foodsharing to modne ostatnimi czasy przedsięwzięcie. Rocznie w Polsce do kosza trafia aż 9 milionów ton jedzenia. Dlatego coraz większą popularność zyskuje idea foodsharingu, czyli ratowania żywości. W Grodzisku z inicjatywą stworzenia Jadłodzielni wyszli mieszkańcy, a burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński przychylił się do tego pomysłu.

Od wczoraj działa grodziska JADŁODZIELNIA, która znajduje się przy ul. T. Kościuszki 32 obok siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej.

Realizacja projektu wymagała jednak doboru odpowiedniej lokalizacji, przygotowania terenu i wykonania przyłącza elektrycznego, zakupu lodówki jak również jej zabezpieczenie, aby mogła jak najdłużej służyć społeczności lokalnej.

– Dobór miejsca usytuowania jadłodzielni nie jest przypadkowy – bliskość Ośrodka Pomocy Społecznej pozwoli na monitorowanie i dbanie o czystość oraz jakość produktów przez pracowników OPS. Lodówka znajduje się w zasięgu monitoringu miejskiego, który ma zapobiegać ewentualnym próbom dewastacji – podkreślają urzędnicy z grodziskiego magistratu.

Grodziska jadłodzielnia działa przy ul. Kościuszki 32. Co można w niej zostawić? Produkty powinny być  zapakowane lub w pojemnikach. Nie wolno w niej składać natomiast np. surowego mięsa czy otwartych produktów. Warto również napisać kiedy potrawa została przygotowana. O zasadach korzystania z lodówki społecznej mówi regulamin.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.