Grodzisk Mazowiecki – zobacz, gdzie najłatwiej dorobić na emeryturze

Art. Sponsorowany

Czy Grodzisk Mazowiecki jest miejscem, w którym łatwo znaleźć dobrą pracę? A czy jest przyjazny dla seniorów, którzy chcieliby dorobić dodatkowe pieniądze do emerytury? Sprawdzamy i dzielimy się spostrzeżeniami.

Gdzie szukać pracy w Grodzisku Mazowieckim?

Zacznijmy od tego, gdzie w zasadzie szukać ofert pracy w tym mieście. W tym zakresie wielu seniorów może z przyzwyczajenia korzystać z ogłoszeń dostępnych w urzędach pracy, jednak realnie znacznie lepiej korzystać z wyspecjalizowanych portali internetowych. A ponieważ takowych jest całkiem sporo, zasugerujemy jeden konkretny – Gowork.pl.

Dlaczego akurat ten? Ponieważ nie ogranicza się on tylko i wyłącznie do samych informacji o propozycjach pracy. Oprócz nich w GoWork można znaleźć również opinie na temat niektórych spośród pracodawców i sprawdzić, jaką reputacją cieszy się wśród pracowników (aktualnych lub byłych) oraz kontrahentów. To o tyle istotne, że pozwala upewnić się, czy faktycznie chcemy aplikować akurat do tego miejsca.

Na co zwracać uwagę dorabiając do emerytury?

Warto pamiętać, że w przypadku pracy w wieku emerytalnym obejmują nas przepisy związane z limitem wynagrodzenia, do poziomu którego można łączyć wypłatę z pobieraniem świadczeń emerytalnych. Wynosi ono 70 procent wynagrodzenia (dokładne kwoty najlepiej na bieżąco konsultować z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, aby uniknąć przykrych niespodzianek). Po osiągnięciu tego poziomu świadczenie ulegnie zawieszeniu – warto więc upewnić się co i w jakim zakresie faktycznie się opłaca.

Jak dorabiać do emerytury w Grodzisku Mazowieckim?

Nie wszystkie z popularnych w tym mieście ofert pracy są przyjazne dla wszystkich seniorów. Wiele z nich dotyczy pracy budowlanej, na produkcji, w transporcie (także jako kierowca taksówek, z czego część seniorów korzysta), czy w magazynach. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, ze wiele zależy od specyfiki konkretnego stanowiska, przydzielonych obowiązków, czy stanu zdrowia samych seniorów.

Warto zresztą mieć na względzie, ze przecież przykładowo w budownictwie może się pojawić oferta pracy dla ochroniarza lub stróża nocnego, który będzie pilnować składów z materiałami. A właśnie stanowiska ochroniarskie oraz posada dozorcy wbrew wszelkim pozorom i stereotypom są całkiem popularną formą dorabiania do emerytury.

Warto także zwrócić uwagę na zawód sprzedawcy – to właśnie ta profesja jest szczególnie przyjazna do obejmowania jest przez osoby w wieku emerytalnym, chociażby ze względu na fakt, iż zazwyczaj nie obciąża ona fizycznie.

Często niedocenianą opcją dorabiania na emeryturze jest również możliwość wspierania szkół, gdy te potrzebują zastępstw dla nauczycieli na urlopach zdrowotnych. A skoro o tym mowa, emeryci posiadający wiedzę z zakresu różnych przedmiotów, w szczególności języków obcych, mogą bardzo dobrze dorobić do emerytury poprzez udzielanie korepetycji.

Wreszcie część seniorów dorabia do emerytury obejmując stanowiska recepcjonistów lub obsługując szatnie w szkołach oraz w obiektach kulturalnych – co również wydaje się stosunkowo mało obciążające, a pozwalające uzupełnić budżet domowy.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.