Gdzie w Grodzisku zapłacimy za parking?

Grodzisk Maz.

Kierowcy parkujący na terenie Grodzisk Mazowieckiego muszą liczyć się z nowymi miejscami, które dołączyły do Strefy Płatnego Parkowania. Rada Miejska przyjęła uchwałę w tej sprawie.

Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje w Grodzisku od kilku lat. W tym roku w SPP zajdą pewne zmiany. Jakie?

SPP rozszerzono i podzielono na dwie części. Pierwsza znajduje się przy ul. 1 Maja, Bartniaka, 3 Maja, Okulickiego, Lutnianą, Kierlańczyków, Kilińskiego, Sienkiewicza, Plac Króla Zygmunta Starego, Obrońców Getta, Żwirki i Wigury oraz Konspiracji. Druga znajduje się w okolicy ul. Królewskiej, Miłej i Konopnickiej.

Kiedy i ile trzeba zapłacić za parkowanie? Opłaty trzeba uiścić od poniedziałku do piątku między 7.00 a 16.00. Pierwsze 10 min to koszt 0,50 zł, pierwsza godzina to 2,80 zł, druga – 3,20 zł, trzecia – 3,80 zł, a kolejne godziny kosztują 2,80 zł. Bilet można nabyć w parkometrze oraz przez aplikację mobilną.
Za parkowanie nie muszą płacić służby publiczne i część mieszkańców. Zwolnieni z opłat są osoby z niepełnosprawnościami z orzeczeniem medycznym i kartą parkingową, a także osoby, które przewożą osobę z niepełnosprawnościami.

Za brak biletu albo przekroczenie limitu czasowego przewidziano karę w wysokości 100 zł. Jeśli jednak opłacimy ją w ciągu tygodnia, zmniejsza się ona do 75 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Gdzie w Grodzisku zapłacimy za parking?”

 1. dajan55 pisze:

  Przydała by się taka SPP i w Pruszkowie i na Żbikowie . Pod targowiskiem nie ma gdzie zaparkować i zrobić zakupów bo lokatorzy pobliskich nowych kamienic zrobili sobie z parkingu pod targiem miejsca garażowe całodobowe .

 2. WPR123 pisze:

  Kiedy w końcu w Pruszkowie będzie strefa płatnego parkowania? Ja jako mieszkaniec błąkam się po pracy w celu poszukiwania wolnego miejsca z dzieckiem odebranym z przedszkola, które usypia bo często trwa to dłużej niż pół godziny… Wprowadzenie strefy płatnej z moich obserwacji uzdrowiło np sytuację w okolicach parku Szczęśliwickiego gdzie również był duży problem z parkowaniem. Dodatkowo pomaga w usuwaniu złomów z ulicy…

 3. Grodziszczanin pisze:

  Mieszkam na obrzeżach Grodziska i widzę że w tygodniu nie mam po co jechać do centrum. Nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą. A że sklepy w centrum na mnie nie zarobią to już nie mój problem.

 4. bezradny pisze:

  A kiedy w Pruszkowie ? (poprzedni prezydent pytał,co sądzą o tym mieszkańcy,to tak jak by pytać dzieci czy coca cola jest fajna.Liczył na reelekcje)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły