„Elektryk” dla grodziskiej Straży Miejskiej. Co dalej w sprawie?

Grodzisk Maz.

Kupno „smogobusa” dla grodziskiej Straży Miejskiej to jedno z zadań, na które Gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała dotacje z budżetu województwa mazowieckiego. Magistrat ogłosił przetarg na dostarczenie „elektryka”. Nie opublikowano jeszcze chętnych, ale wiemy, ile może przeznaczyć na ten cel urząd.

Przypomnijmy: samochód musi być fabrycznie nowy, rocznik 2021 lub 2022. Kolor srebrny, wersja furgon o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony.

W pojeździe ma być silnik elektryczny o mocy nie mniejszej niż 75 kW, a zasięg auta – powyżej 120 km. Do tego szereg innych udogodnień, jak na przykład manetki zmiany biegów przy kierownicy dla skrzyni automatycznej, multifunkcyjna kierownica, czy kamera cofania. Samorząd oczekuje również, że poza tym dołączony do niego będzie kabel do ładowania, minimum 4 m.

Oferty można było zgłaszać do 22 września, jednak nie opublikowano listy oferentów, ale znamy kwotę, jaką magistrat może przeznaczyć na tę inwestycję. Gmina Grodzisk Mazowiecki na zakup „smogobusa” zamierza przeznaczyć niemal 200 tys. zł.

O dalszych krokach w sprawie będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.