Chcieli ukraść kawę i słodycze

Grodzisk Maz.

Para obywateli Mołdawii postanowiła zrobić zakupy nie płacąc za nie. Policjanci w ich samochodzie znaleźli rzeczy z wcześniej dokonanych przestępstw. Na wniosek śledczych i grodziskiej prokuratury oboje spędzą w areszcie trzy miesiące.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na miejsce kradzieży sklepowej. Pracownik ochrony zatrzymał klientkę z 11 opakowaniami czekoladek. Kobieta próbowała wyjść ze sklepu nie płacąc za zakupy.

Kryminalni, w trakcie prowadzonych już wcześniej czynności , ustalili, że ta sama kobieta ma na swoim koncie podobne przestępstwa w innych sklepach. – Z policyjnej wiedzy wynikało, że zatrzymana „działała” wspólnie z mężczyzną, który na miejsca kradzieży przywoził ją oplem. Po krótkich poszukiwaniach w okolicy, policjanci namierzyli auto, którego kierowca pospiesznie chciał opuścić parking pobliskiej stacji paliw. W przeszukanym pojeździe kryminalni znaleźli 2 torby podróżne wypełnione słodyczami i kawą. Jak się okazało artykuły pochodziły z wcześniejszych kradzieży – informuje asp. stab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

55-latka i jej 55-letni kompan zostali zatrzymani do dalszych czynności. W trakcie działań dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili udział obu osób w pięciu innych kradzieżach, dokonanych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w sklepach na terenie powiatu grodziskiego i w innych miastach na Mazowszu. Ustalona do tej pory wartość zabranego przez nich towaru wyniosła około 2200 złotych.

Grodziska prokuratura złożyła wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych obywateli Mołdawii. Sąd zdecydował o aresztowaniu obojga na 3 miesiące.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Chcieli ukraść kawę i słodycze”

 1. Wilq pisze:

  Kuźwa i tera będą karmieni z moich piniedzy przez 3 mce, darmozjady? Wywieźć ich na taczkach za granicę, najlepiej wschodnia!

 2. Pacanowo Górne pisze:

  Tusk – Polska stoi przed Wami OTWOREM !
  Brawo POlacy !

  • eh,.. pisze:

   na zaproszenie pissowskiej hołoty, która sprzedawała wizy różnym nie sprawdzonym przez konsulaty i służby emigrantom,..

 3. Wyróżnione pisze:

  K ile płacą za pisanie o takich bzdetach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe