Będzie nowy „TBS” przy 3 Maja?

Pruszków

Pruszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” przymierza się do budowy nowego budynku mieszkalnego przy ul. 3 Maja w Pruszkowie. Są chętni na wykonanie dokumentacji projektowej, jednak oferty znacznie przekraczają założenia budżetowe.

Nowy budynek TBS miałby powstać przy ul. 3 Maja 52. Działki do zabudowania znajdują się w pobliżu ul. Ludowej i Bocianiej.

Nowo powstały, 3-piętrowy blok powinien mieć minimum 80 lokali mieszkalnych o powierzchni od 25 mkw (mieszkania 1-pokojowe) do 80 mkw (mieszania 4-pokojowe). Do budynku będą przynależeń miejsca postojowe. Inne szczegółowe założenia są do doprecyzowania na etapie projektowania. Całe zadanie podzielono na dwa etapy – opracowanie koncepcji i wykonanie projektu.

Na wykonanie projektu założono 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Budżet, jaki założono na realizację tego zadania to 200 tys. zł.

Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Żadna oferta jednak nie spełniła założeń finansowych. Najniższa zaproponowana cena to przeszło 245 tys. zł, a najwyższa – ponad 1 mln zł. TBS nie podjęło jeszcze decyzji w tej sprawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Będzie nowy „TBS” przy 3 Maja?”

  1. nie twoje ,nie rusz pisze:

    rozdawnictwo jak u poprzedniej ekipy przed wyborami , podziękujemy wam przy urnach za

  2. parzniewianin pisze:

    TBS – mieszkania dla mniej zamożnych. Śmiechu warte. Zobaczcie co parkuje pod i w garażach tych budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły