Znicz znów pokonany

Po porażce z Puszczą Niepołomice w Pucharze Polski, Znicz Pruszków znów przegrał na własnym stadionie. Tym razem piłkarze Mariusza Pawlaka ulegli drużynie OKS Olsztyn.

Już w trzeciej kolejce drużyna Znicza doznała pierwszej ligowej porażki w tym sezonie. Złocisto-krwiści nie dali rady niżej notowanej drużynie OKS Olsztyn.

Już na samym początku spotkania podopieczni Mariusza Pawlaka mogli stracić bramkę. W 7. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę Piotra Misztala strzelał Paweł Baranowski, ale piłkę z linii bramkowej wybił Grzegorz Wojdyga.  Kilka minut później, swoją szansę miał Krzysztof Kopciński, ale jego strzał z siedmiu metrów obronił Piotr Skiba.

W 37. minucie Misztala z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Paweł Głowacki, ale bramkarz gospodarzy pewnie obronił. Trzy minuty później po efektownym rajdzie swoją szansę miał Kopciński, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki Skiby. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Siedem minut po wznowieniu gry, groźny strzał oddał Paweł Bylak, ale nieznacznie chybił. Kilkanaście sekund później znów strzelał Bylak, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Ta pomyłka napastnika Znicza kosztowała pruszkowian utratę gola. Odbitą piłkę przejęli goście i przeprowadzili kontrę po której bramkę zdobył Paweł Łukasik.

Kilka minut później Znicz mógł wyrównać, ale Artur Januszewski nie zdołał pokonać Skiby. Kolejna groźna akcja miała miejsce dopiero w 80. minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się wprowadzony po przewie Przemysław Łudziński, ale bramki nie zdobył. W 85. minucie na 0:2 podwyższył Krzysztof Filipek, który z najbliższej odległości pokonał golkipera Znicza. Trzy minuty później honorową bramkę zdobył Grzegorz Wojdyga, ale to wszystko na co tego dnia było stać piłkarzy Mariusza Pawlaka.

Znicz Pruszków – OKS Olsztyn 1:2 (0:0)

Znicz: Misztal – Jędrych, Jędrzejczyk, Machalski (79’ Michalak), Kucharski – Januszewski, Majewski (46’ Łudziński), Kopciński (68’ Kraska), Wojdyga, – Bylak, Sztybrych

OKS: Skiba – Koprucki, Baranowski, Bucholc, Szaraniec – Suchocki (77’ Filipek), Biedrzycki (60’ Świderski) (90’ Łysiak), Kun – Stefanowicz, Łukasik (63’ Jegliński)

Sędziował: Tomasz Piróg (Kraków)