65 komputerów dla dzieci z Grodziska

Grodzisk Maz.

65 dzieci z grodziskiej gminy otrzyma komputery w ramach przyznanego grantu. Samorząd złożył wniosek i otrzymał dofinansowanie na ten cel. Kto otrzyma nowy komputer?

Na terenie dzisiejszej grodziskiej gminy funkcjonowało kilka ośrodków PGR. Znajdowały się m. in. w Książenicach, czy Kadach. Włodarze Grodziska złożyli wniosek o przyznanie grantu na zakup komputerów, by zniwelować ograniczenia w dostępności cyfrowej uczniów mieszkających na tych terenach.

Gmina Grodzisk Mazowiecki wzięła udział w projekcie grantowym „Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. W ramach projektu samorząd otrzymał ponad 186 tys. zł na zakup komputerów dla dzieci zamieszkujących tereny popegeerowskich sołectw.

Do rozdysponowania jest 65 laptopów z dostępem do internetu i akcesoriami – torbą, myszką i rocznym ubezpieczeniem sprzętu. Komputery trafią do dzieci, których przodkowie pracowali w PGR Książenice, Urszulin i Zabłotnia.

Jak rozłoży się pomoc? 36 komputerów otrzymają dzieci z Książenic, Urszulina, Radoń, Marynina i Kad. Pozostałych 29 laptopów trafi do Zabłotni.

grant jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa V: Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “65 komputerów dla dzieci z Grodziska”

  1. Abadon pisze:

    Pieniądze wyrzucone w błoto ! Tym ludziom te komputery są całkowicie niepotrzebne , wystarczy smartfon i dostęp do sieci . Sprzęt zostanie sprzedany , lub zaniedbany . Bo za darmo .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły