Zeroemisyjna linia „zero” za zero

Grodzisk Maz.

Elektromobliność to przyszłość motoryzacji. Także w transporcie publicznym. W Grodzisku Mazowieckim już niebawem pojedziemy autobusem elektrycznym.

Przejazdy linią „0” będą bezpłatne. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miejska. Autobusy tej linii będą zakupione w ramach projektu „Zielone Płuca Mazowsza”. Trasa linii będzie obejmować prawie całe miasto. Elektryki pojawią się na ulicach Grodziska już we wrześniu!

Trzy gminy: Grodzisk Mazowiecki, Pruszków i Żyrardów podpisały umowę na dostarczenie sześciu fabrycznie nowych autobusów elektrycznych (po dwa dla każdej gminy). Pojazdy dostarczy firma Solaris & Coach. Jej zadaniem będzie także przeszkolenie z obsługi i naprawy pojazdów oraz dodatkowe wyposażenie. Koszt inwestycji zamknie się w kwocie 13 mln zł.

Autobusy będą potrzebować specjalnych miejsc postojowych. Powstaną one u zbiegu ul. Towarowej i Traugutta. Znajdzie się tam również jezdnia manewrowa, zatoka autobusowa i stacja ładowania. Miejsce postojowe zlokalizowane będzie także w Chrzanowie Dużym. Dodatkowo pojawi się jezdnia manewrowa i infrastruktura towarzysząca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zeroemisyjna linia „zero” za zero”

 1. olo pisze:

  w kraju gdzie energię elektryczną mamy z węgla taki autobus to MEGA-TRUCICIEL !!

  • Xiao7 pisze:

   Typowa propaganda eko terroryzmu. Co z tego że energia elektryczna w Polsce to nie tylko węgiel. Co z tego ze 24,81% energii wyprodukowanej w kwietniu 2022 roku to nie węgiel. Co z tego że że elektrownie węglowe mają potężne filtry spalin. Co z tego że spora część mieszkańców Polski posiada piece w których pali dosłownie wszystko co się da a te instalacje już filtrów nie posiadają. Co z tego że jest 38 mln s pojazdów z napędem spalinowym w Polsce.
   Najważniejsze by przy tego typu artykułach rzucić tym magicznym propagandowym hasełkiem bo reszta informacji jest niewygodna i zaburza rzeczywisty pogląd na ekologię która jeszcze ma bardzo dużo do nadrobienia. A właśnie to komunikacja masowa i do tego zelektryfikowana jest jednym z kierunków zmniejszania zanieczyszczenia powietrza.

 2. Ziemia Grodziska pisze:

  Drodzy Pruszkowianie i Żyrardowianie. Także wy, w swoich miastach będziecie jeździć tymi dwoma autobusami elektrycznymi za darmo. Na zakup tych autobusów każda z tych gmin otrzymała 89% dopłatę z UE, a więc każda z tych trzech gmin, za swoje dwa autobusy zapłaciła prawie pół miliona złotych tylko. Ale z powodu tej unijnej dopłaty, te autobusy przez 5 lat nie będą mogły być wykorzystane komercyjnie. W Pruszkowie, Żyrardowie i Grodzisku będą więc jeździć za darmo. Gminy nie mają wyboru, albo za darmo, albo zwrócić dopłatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły