Wzięli się za podatki w Wólce Kosowskiej

Wólka Kosowska

Krajowa Administracja Skarbowa zajęła się egzekwowaniem niezapłaconych podatków w Wólce Kosowskiej w związku z działalnością handlową. Do budżetu państwa trafiło 2 mln zł. Ponadto na poczet należnych podatków zarekwirowano towar o wartości 1 mln zł oraz trzy samochody.

W trakcie sprawdzania dokumentacji, obejmującej podatek dochodowy od osób prawnych, kontrolerzy zakwestionowali część transakcji. W wielu przypadkach w czasie kilku godzin regulowano całość zobowiązań.

W przeciągu zaledwie dwóch miesięcy intensywnych kontroli w Wólce Kosowskiej do budżetu państwa trafiło ok. 2 mln zł. Ponadto, w jednym z kontrolowanych miejsc znaleziono oryginały deklaracji podatkowych należących do podmiotów innych, niż kontrolowana spółka. Deklaracje były opatrzone pieczęciami potwierdzającymi ich złożenie do kilku urzędów skarbowych, co jak zapowiada KAS, nie pozostanie bez znaczenia dla kolejnych postępowań kontrolnych.

Jak podają kontrolerzy, wielu „handlarzy” prowadzących swoje interesy na terenie Wólki Kosowskiej, którzy posiadają nieuregulowane wobec budżetu zobowiązania, przestają się ukrywać i coraz częściej składają wnioski o udzielenie zgody na ratalną spłatę zaległego podatku, wykazując przy tym posiadany majątek.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.