Wózek i fotelik trafił do Lenki

Grodzisk Maz.

Podczas XVII sesji Rady Miejskiej Grodziska Mazowieckiego wręczono prezent dla noworodka, który jako pierwszy przyszedł na świat w tym roku w gminie.

Nagrody wręczono na samym początku sesji rady. Otrzymała je malutka Lenka, pierwsza mieszkanka Grodziska Mazowieckiego urodzona w 2020 roku. Dziewczynka posiada teraz nowy wózek wraz z fotelikiem samochodowym i grodziską wyprawką. Gratulacje usłyszeli też jej rodzice, Paulina i Dominik.

Zwyczaj obdarowania pierwszego urodzonego w nowym roku mieszkańca Grodziska pojawił się kilkanaście lat temu i budzi niezmienną sympatię. W tym czasie swoje pierwsze „cztery kółka” w prezencie od gminy dostali m.in. Szczepan, Małgosia, Maja, Kacper, Amelia, Aleksander, Karol, Justyna i Jakub.

Swoje nowo narodzone pociechy rodzice mogli zgłaszać do urzędu do połowy stycznia. Przy decydowaniu do kogo trafi prezent nie jest istotne, w którym szpitalu dziecko się urodziło, ważne, by jego mama była zameldowana w Grodzisku Mazowieckim. Z pewnością kolejna edycja tej zabawy odbędzie się już za rok!

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.