Wielkie otwarcie wielkiego parkingu

Grodzisk Maz.

14 października po południu w Grodzisku Mazowieckim odbyło się oficjalne otwarcie wielopoziomowego parkingu przy ul. Żydowskiej.

To parking w systemie „parkuj i jedź”. Oznacza to, że ma zachęcać zmotoryzowanych do zrezygnowania z podróży samochodami na rzecz kolei. To proste. Na parkingu zostawiamy samochód i przesiadamy się do pociągu. Dlatego też obiekt został zlokalizowany bardzo blisko dworca PKP.

Otwarcie rozpoczęło się od przemowy burmistrza gminy Grzegorza Benedykcińskiego oraz symbolicznego przecięcia wstęgi. – Jest nam bardzo miło, że państwo tak zaciekawił ten parking i że chcecie to zobaczyć, bo to jest rzeczywiście duża inwestycja. Chcę powiedzieć, że to jest inwestycja porównywalna z naszą Mediateką. Parking kosztował prawie 15 mln zł, w tym otrzymaliśmy ok. 11 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej, dlatego jest to wersja „wypasiona”. Gdybyśmy budowali z własnych środków to parking byłby zapewne taki bardziej siermiężny. Natomiast dzięki tej dużej dotacji zobaczycie państwo, że parking jest niezwykle nowoczesny – powiedział w dniu otwarcia Grzegorza Benedykciński.

Nie obyło się bez atrakcji dodatkowych. Na miejscu pojawili się rolkarze oraz motocykliści z White Arrows, którzy jako pierwsi wjechali do obiektu i zaparkowali swoje maszyny. Pojawiły się też zespoły muzyczne – 4 Szmery i Swear The Empres.

Parking przy ul. Żydowskiej pomieści niemal 300 samochodów i 100 rowerów, w dodatku jest wyposażony w stację ładowania elektrycznych samochodów, a tuż obok parkingu umieszczono stację wypożyczalni rowerów (Grodziski Rower Miejski).

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.