Umowa na budowę ronda przy Teligi podpisana

Grodzisk Maz.

Na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Teligi w Grodzisku Mazowieckim niebawem rusza prace związane z budową ronda. Władze gminy podpisały właśnie umowę z wykonawców robót.

Przypomnijmy. Plany przebudowy skrzyżowania pojawiły się już kilka lat temu. Co ucieszyło zarówno kierowców, jak i okolicznych mieszkańców. Ci pierwsi podkreślają, że wykonane skrętu w lewo z ul. Teligi w ul. 3 Maja wiąże się z długim oczekiwaniem na wykonanie manewru. Drudzy natomiast zaznaczają, że rondo zakończy „rajdy” po ul. 3 Maja.

We wtorek władze gminy podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych – firmą Mabau. Koszt przebudowy skrzyżowania 1,2 mln zł. Wszystkie prace mają zakończyć się do 10 grudnia bieżącego roku.

Na skrzyżowaniu Teligi i 3 Maja ma powstać rondo. Zgodnie z projektem szerokość pasa ruchu na rondzie będzie miała 5,5 m. Wloty będą jednopasmowe, zaprojektowano również tzw. wloty kanalizujące. W ramach prac oprócz przebudowy skrzyżowania wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, a istniejące sieci elektryczna i wodociągowa zostaną przebudowane. Dodatkowo powstaną wyspy z azylem dla pieszych, zostaną przebudowane istniejące chodniki, ścieżka rowerowa oraz istniejące zjazdy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.