Stawy Walczewskiego zmienią nazwę?

Grodzisk Maz.

Trwa rewitalizacja grodziskich Stawów Walczewskiego. Niewykluczone, że po zmianach wizualnych zyskają one również nową nazwę. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogą zgłaszać swoje propozycje.

Zakończenie przebudowy Stawów Walczewskiego przewidziano na koniec kwietnia 2017 roku, jednak urzędnicy mają nadzieję, że finisz prac nastąpi szybciej. Cała inwestycja pochłonie ponad 1,8 mln zł. Stawy Walczewskiego staną się wyjątkowym i niezwykle uroczym miejscem. 

Pojawia się pytanie, czy będą to jeszcze Stawy Walczewskiego? Gmina rozważa zmianę nazwy terenu. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego do 29 maja mogą zgłaszać swoje propozycje. Najciekawsze pomysły zostaną zamieszczone na gminnej stronie internetowej. – Chcieliśmy dowiedzieć się, co ludzie o tym myślą. Na tym terenie planowane jest ustanowienie parku miejskiego i zastanawiamy się, czy nie nadać mu nowej nazwy. W tym celu prowadzimy konsultacje społeczne. Czekamy na propozycje nazw ze strony mieszkańców – mówi Monika Kwiczak z Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Warto nadmienić, że nazwa parku ze stawami powinna kojarzyć się z charakterem miejsca. Specjalna komisja spośród złożonych propozycji wybierze najlepsze, które zostaną poddane pod głosowanie. Wyniki trafią w ręce radnych. – Docierają do nas różne opinie. Zdania ludzi są podzielone. Po upływie terminu usiądziemy komisyjnie i przeanalizujemy wszystkie propozycje, spośród których wybierzemy najlepsze. Wynik głosowania nie będzie sprawą ostateczną. Radni podejmą decyzję w sprawie nazwy terenu – wyjaśnia Kwiczak.

Mieszkańcy mogą nadsyłać swoje propozycje na adres: monika.kwiczak@grodzisk.pl do 29 maja.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.