Stare budynki znikną z pl. Zygmunta

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat szuka firmy, która zajmie się rozbiórką dwóch starych i zniszczonych budynków przy placu Zygmunta Starego. To kontynuacja zadań związanych z porządkowaniem krajobrazu miasta.

Lista budynków w Grodzisku Mazowieckim przewidzianych do rozbiórki jest dość długa. Magistrat sukcesywnie jednak realizuje swoje plany i budynki, jeden po drugim znikają z krajobrazu miasta. W ubiegłym roku z ziemią zrównano m.in. trzy budynki przy ulicy Hynka i jeden przy Nadarzyńskiej. Niebawem rozebrane zostaną dwa budynki przy ul. Obrońców Getta. To jednak nie wszystko.

Władze Grodziska szukają właśnie firmy, która zajmie się rozbiórką dwóch starych kamienic znajdujących się przy pl. Króla Zygmunta Starego. Chodzi o budynki z numerami 6 i 8 oraz towarzyszące zabudowania: komórki lokatorskie oraz budynek pralni. Wybrany w przetargu wykonawca oprócz prac rozbiórkowych, będzie musiał również uprzątnąć teren. Wspomniane budynki z mapy Grodziska mają zniknąć do końca czerwca bieżącego roku.

Grodziscy włodarze mają już pomysł na zagospodarowanie tego terenu. Mają się tu pojawić parking podziemny i szkoła muzyczna. – Będziemy konsultować pomysły na zagospodarowanie tego terenu z mieszkańcami. Liczę na to, że w tym roku podejmiemy już decyzję. W przyszłym roku moglibyśmy ruszyć z przygotowaniem projektów, a w kolejnych latach wcielić pomysł w życie – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.