Trwa zwycięska passa Lidera

Lider Pruszków nie zwalnia tempa i z kompletem punktów przewodzi rozgrywkom II ligi (grupa B). Tym razem podopieczne Jacka Rybczyńskiego pokonały na wyjeździe Huragan Wołomin 62:50.

Rewanżowa seria spotkań ułożyła się więc po myśli Liderek, chociaż wbrew pozorom o wygraną nie było łatwo. Gospodynie wyraźnie przespały pierwsze dwie kwarty, co skrzętnie wykorzystały pruszkowianki, które do przerwy prowadziły 11 punktami.

Huragan – i to dosłownie – zerwał się w drugiej odsłonie spotkania. Wygrana III kwarta i skuteczna postawa na początku ostatniej odsłony meczu sprawiły, że miejscowe zniwelowały stratę do trzech „oczek”. Liderki miały jednak w swoich szeregach Darię Dogę, która dwukrotnie celnie rzuciła do kosza i w efekcie pozbawiła gospodynie nadziei na odniesienie korzystnego rezultatu.

Dla Liderek była to już siódma z rzędu wygrana, która umocniła zespół na prowadzeniu w tabeli. Najbliższe spotkanie podopieczne Jacka Rybczyńskiego rozegrają 6 grudnia. W hali Gimnazjum nr 3 podejmą SKS 12 Warszawa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 12.00.

Huragan Wołomin – Lider Pruszków 50:62 (13:17, 12:19, 12:10, 13:16)

Huragan: Banaszek 12, Jakubiak 11, Owczarek 10, Opolska 6, Pawłowska 5, Bieniek 3, Szostakiewicz 2, Kimso 1, Dąbrowska 0, Panufnik 0, Skuzińska 0, Wasilewska 0.

Lider: Petryka 16, Doga 15, Babecka 9, Agnieszczak 7, Miłobędzka 5, Karasek 4, Nowocin 3, Stachura 3, Dąbrowska 0.