Ostatnie wyzwanie młodych łyżwiarzy

Łyżwiarstwo Szybkie

Marta Dobrowolska i Maria Dobosz (UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki) oraz Alicja Faderewska, Julia Uziak i Igor Masalski (UKS „3” Milanówek) wystartują w zawodach Viking Race w Holandii, które określa się mianem mistrzostw Europy dzieci. Zmagania odbędą się w dniach 3-4 marca.

Przygotowania są już na ostatniej prostej. Młodzi zawodnicy przygotowują się do startu, który będzie ukoronowaniem ciężkiego sezonu. W ostatnim czasie „w gazie” jest Marta Dobrowolska. Łyżwiarka grodziskiej Sparty wywalczyła pięć medali w mistrzostwach Polski młodzików, a także triumfowała w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Sanoku. Równą formę prezentuje również 13-letnia Maria Dobosz.

W ostatni weekend lutego Dobrowolska wystartowała w międzynarodowych zawodach w Inzell. Pobiła rekord życiowy na 500 metrów (42,13) i zajęła siódme miejsce. Przed wyjazdem do Holandii Dobrowolska i Dobosz trenowały na warszawskich Stegnach. Cel na mistrzostwa jest oczywisty. – Naszym celem jest przywieść medal! – nie ukrywa Sławomir Chmura, trener UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

W Holandii wystartuje również Igor Masalski, dla którego przetarciem były zmagania w Inzell. Zawodnik UKS „3” Milanówek wystartował na 500, 1000 i 1500 metrów w rywalizacji open, gdzie osiągał dobre czasy. Ostatnie szlify zbierał na warszawskich Stegnach. – Liczymy, że Igor będzie w pierwszej szóstce w wieloboju – podaje Krzysztof Filipiak, prezes milanowskiego klubu.

W Holandii zaprezentują się również Alicja Faderewska i Julia Uziak, które na krajowym podwórku notowały bardzo dobre występy.

Dla wielu zawodników mistrzostwa Europy będą finałem sezonu. – Zawodami w Holandii kończymy sezon i zaczynamy roztrenowanie – podkreśla Chmura.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.