Robota pali się PKP PLK w rękach…

Kolej

PKP PLK twierdzi, że zobowiązała wykonawcę remontu linii kolejowej do intensyfikacji prac i to nawet w czasie weekendów. Co z tego wyszło? Sprawdziliśmy sami w miniony weekend.

Przypomnijmy. W piątkowym artykule pt. „PKP PLK: Wystąpienie wykonawcy nie jest równoznaczne ze zmianą terminu inwestycji” kolejarze przekazali nam, że: – Wykonawca został zobowiązany do intensyfikacji prac, również w czasie weekendów. Ze względu na kluczowy charakter inwestycji, PLK prowadzi stały monitoring prac – również w weekendy – mówił Karol Jakubowski z PKP PLK.

Postanowiliśmy to sprawdzić sami. Udaliśmy się w więc w rejon dworca kolejowego w Pruszkowie, nowo budowanego tunelu w ciągu ul. Działkowej i zamknięty przejazd kolejowy przy ul. Przejazdowej. Faktycznie kilku pracowników wykonywało swoje obowiązki. Ale czy tak powinien wyglądać remont najbardziej obciążonej linii kolejowej w kraju? Sami sobie odpowiedzcie zaglądając do naszej galerii zdjęć, umieszczonej pod artykułem.

Dodatkowo przypomnijmy, że wykonawca wystąpił do PKP PLK o przedłużenie zamknięcia torów. W zeszłym tygodniu pytaliśmy co wpłynęło na opóźnienia. Okazało się, że kolizje. To jakie dokładnie i ile ich było nie zdążyliśmy się dowiedzieć. Ale w końcu udało się nam wydusić tę informację. – Kolizji z sieciami energetycznymi, telekomunikacyjnymi, kanalizacyjnymi było ponad sto – odpowiada krótko Karol Jakubowski.

Spytaliśmy też o to, w jaki sposób będą jeździły pociągi po przywróceniu ruchu na linii kolejowej. Ale… – Liczba przejeżdżających pociągów jest zależna nie tylko od stanu infrastruktury, ale również od planów przewoźnika. Rozkłady jazdy podajemy z wymaganym w ustawie wyprzedzeniem 10 dni. Tak jest nie tylko na liniach modernizowanych ale także na całej sieci kolejowej – wyjaśnia Jakubowski.

Z uwagi na to, że inwestycja jest dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Wobec tego czy PKP zdąży rozliczyć finansowo ten remont jeśli pojawią się kolejne opóźnienia? Usłyszeliśmy, że nie ma obaw o procedurę rozliczenia środków przeznaczonych na projekt.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.