Pływalnia przy ul. Gomulińskiego – ciąg dalszy

Pruszków

Budowa basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie nabiera kształtów. Dzisiaj informujemy Was, że w przetargu na inwestora zastępczego wystartowały aż 3 firmy.

Przypomnijmy: projektowany budynek pływalni będzie połączony bezpośrednio z budynkiem szkoły. W planach jest budowa hali z dwoma basenami – dużym (o wymiarach 25 x 21 m i głębokości od 1,35 m do 2,00 m) z ośmioma torami pływackimi i małym (o wymiarach 17 x 5 m i głębokości 1,35 m) do nauki pływania. Dodatkowo na hali dostępne będą trybuny mogące pomieścić 240 osób. Przewidziano także szatnie damską i męską na ok. 160 osób i szatnię dla niepełnosprawnych połączoną z szatnią rodzinną na ok. 10 osób. Kompleks przewidziany jest w sumie dla około 300 osób. W piwnicy zaprojektowano zaplecze techniczne obiektu. Całkowita powierzchnia basenu będzie obejmować ponad 1600 mkw.

5 października Starostwo Powiatowe w Pruszkowie ogłosiło przetarg na inwestora zastępczego dla tej inwestycji. 13 października nastąpiło otwarcie ofert.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Pierwsza to konsorcjum firm: Superjednostka Szymon Majcherczyk Pracownia Projektów Arch. – Bud. z Bielska-Białej, Maciej Burchardt Projekt BUDU z Warszawy i Saima Service Poland sp. z o.o. z Goleszowa Kozakowic Górnych. Konsorcjum wystąpiło z ofertą opiewającą na prawie 1,6 mln zł. Druga propozycja złożona przez firmę NBQ sp. z o.o. ze Szczecina opiewa na 720 tys. zł. Ostatnia oferta została złożona przez Bico Group Sp z o.o. z Warszawy – firma zaproponowała kwotę 751 tys. zł.

Teraz oczekujemy na ogłoszenie przez magistrat kwoty, którą może przeznaczyć na inwestora zastępczego oraz ostateczne wyłonienie zwycięzcy przetargu. O dalszych losach pływalni będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.