Mundurowa zbiórka krwi

Pruszków

Klub Honorowych Dawców Krwi „Serca Pruszkowa” w dniu 9 organizuje zbiórkę krwi pod hasłem ,,Mundurowa Akcja Krwi".

20Klub Honorowych Dawców Krwi „Serca Pruszkowa” w dniu 9 maja 2024 roku, w godz. 9.00-13.00 organizuje zbiórkę krwi pod hasłem ,,Mundurowa Akcja Krwi”. Akcja przeprowadzona zostanie na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie, od ulicy Lipowej. Warto zaznaczyć, że krew może oddać każdy.

Kto może oddać krew?
Krew mogą oddawać osoby pełnoletnie do 65 roku życia, zdrowe i ważące nie mniej niż 50 kilogramów. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Przed oddaniem krwi w ciągu doby należy wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki), być wyspanym i wypoczętym, spożyć lekki posiłek, w miarę możliwości wyeliminować z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu (również w dniu poprzedzającym oddanie krwi).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.