Odzyskali maszyny budowlane

Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zakończyli sprawę kradzieży maszyny budowlanej. Utracony sprzęt już kilka tygodni temu wrócił do właściciela. Złodziej i paser usłyszeli zarzuty.

Kilka tygodni temu do policjantów z Grodziska Mazowieckiego dotarła informacja o kradzieży maszyny z terenu budowy. Pokrzywdzony przekazał mundurowym informacje, gdzie może być przechowywany skradziony sprzęt. Pod wskazanym adresem policjanci znaleźli piłę do cięcia gazobetonu o wartości blisko 12 tys. zł. Podczas przeszukania całego terenu odzyskali także inną maszynę budowlaną, poszukiwaną przez policjantów z Koronowa. Sprzęty zostały zabezpieczone, a dysponujący nimi 25-latek zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do paserstwa i dobrowolnie poddał karze za to przestępstwo.

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy nie zakończyli jednak swoich działań. Po kilku tygodniach udało im się wytypować złodzieja sprzętu. — W środowy (29 kwietnia) poranek policjanci pojechali do domu 24-latka. W jego mieszkaniu znaleźli radioodbiorniki i inne drobne przedmioty, które także mogły pochodzić z kradzieży. Funkcjonariusze prowadzący czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdzili, że zabezpieczone rzeczy zginęły w firmie, w której wcześniej pracował podejrzany. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania obu kradzieży. Mężczyzna przyznał się do przestępstw i dobrowolnie poddał karze grzywny i obowiązkowi naprawienia szkód – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.