Obwodnica coraz bliżej

Grodzisk Maz.

Władzom Grodziska Mazowieckiego udało się wynegocjować wycofanie skargi na decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie budowy zachodniej obwodnicy miasta. – Tak blisko realizacji tej inwestycji jeszcze nie byliśmy – mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Na powstanie obwodnicy mieszkańcy Grodziska czekają od przeszło 20 lat. Jej zadaniem jest wyprowadzenie ruchu z centrum miasta, rozładowanie korków i ułatwienie dojazdu do autostrady A2. Budowa miała ruszyć już dawno, jednak na etapie formalnych przygotowań pojawiły się odwołania i protesty. Ostatnie dotyczyły decyzji GDOŚ. Tę zaskarżono do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Udało się jednak wynegocjować wycofanie tej skargi. – Podpisaliśmy umowę, wykupujemy nieruchomość, której dotyczyła. Robimy wszystko, żeby jeszcze przed świętami złożyć do wojewody wniosek o pozwolenie na budowę. Jeżeli nie będzie kolejnych odwołań, koło lutego powinniśmy je uzyskać. Nastąpi wówczas wykupienie gruntów i w połowie roku planowane jest rozpisanie przetargu na budowę – mówi burmistrz Benedykciński. – Jeśli jednak odwołania się pojawią, procedura znów wydłuży się o kolejne miesiące – dodaje.

To oznacza, że w optymistycznym wariancie pierwsza łopata na budowie obwodnicy może zostać wbita w drugiej połowie 2017 r. – Tak blisko jeszcze nie byliśmy. Nigdy. Jak teraz nie wybudujemy te obwodnicy, to już sam nie wiem. Tym bardziej, że odwołania, które mogą się pojawić nie są już tak groźne – zaznacza burmistrz Grodziska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.