Nowe nasadzenia w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Mając na uwadze, że ekosystem miasta to również zieleń niska na terenie gminy powstają rabaty z krzewów i bylin kwitnących – czytamy na facebookowym fanpage Grodziska. Ruszył drugi etap nasadzeń wzdłuż ul. Królewskiej.

Nowy pas zieleni, który powstał w wyniku nasadzeń, został zaprojektowany tak, by rośliny kwitnęły przez cały okres wegetacyjny. Rośliny zimozielone będą naturalnie oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń. Dodatkowo rośliny będą niewątpliwą ozdobą drogi wjazdowej od strony Milanówka.

Rabaty wzdłuż ul. Królewskiej będą liczyć 3507 sztuk krzewów, 3170 sztuk bylin, a także 3654 sztuk roślin cebulowych. To drugi etap prac w zakresie wykonania nowych nasadzeń. Realizacja projektu jest w 85% dofinansowana ze środków unijnych w ramach projektu „Podniesienie standardów życia poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej, w tym terenów zieleni, gminy Grodzisk Mazowiecki – Etap II”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.