Na rondo na krzyżówce Teligi i 3 Maja trzeba poczekać

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat wraca do pomysłu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Teligi. W pierwszej kolejności potrzebna jest jednak aktualizacja projektów.

Pomysł budowy ronda na krzyżówce ulic 3 Maja i Teligi zyskał aprobatę wielu kierowców i mieszkańców. I nie ma się co dziwić. Skręt w lewo z ul. Teligi w ul. 3 Maja wiąże się tu z długim oczekiwaniem na możliwość przejazdu. Nie trudno się więc domyślić, że dochodziło tu często do stłuczek i kolizji. Rondo ułatwi wykonanie manewru. Jednak to nie koniec korzyści. Wielu mieszkańców uważa, że budowa ronda skończy rajdy kierowców po ul. 3 Maja. Długa prosta „zachęca” do wciśnięcia pedału gazu w podłogę. Tymczasem ul. 3 Maja porusza się wiele dzieci, które uczęszczają do pobliskiej szkoły.

Władze Grodziska już w ubiegłym roku były gotowe na wykonanie w tym miejscu ronda. Co wiec wstrzymało inwestycje? – Nie możemy rozpocząć budowy w tej chwili, ponieważ mieszkańcy Milanówka dojeżdżają na stację kolejową do Grodziska w związku z modernizacją torów. Jak tylko inwestycja na kolei zakończy się to natychmiast ogłaszamy przetarg – mówił nam w lipcu ubiegłego roku Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Inaczej zablokowalibyśmy ruch w tym miejscu, a nie chcemy tego robić – dodaje.

Dokumentacja projektowa dla przebudowy krzyżówki ulic 3 Maja i Teligi była wykonana w 2015 r. Teraz konieczna jest aktualizacja projektu. Jednak na samą przebudowę trzeba będzie poczekać.

Zgodnie zapisami dokumentacji przetargowej na wykonanie nowej dokumentacji wybrana w firma będzie miała aż 300 dni na przygotowanie nowych projektów. To oznacza, że sama przebudowa wystartuje dopiero w przyszłym roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.