Myślą o budowie świetlicy

Michałowice

Gmina Michałowice ogłosiła przetarg, którego przedmiotem jest budowa świetlicy wiejskiej w Suchym Lesie. Zgodnie z założeniami wykonawca na realizację zadania dostanie osiem miesięcy.

Prawdopodobnie za kilka miesięcy mieszkańcy Suchego Lasu będą mogli podziwiać budynek świetlicy wiejskiej, który powstanie przy ul. ks. Woźniaka. Gmina posiada już projekt, zgodnie z którym obiekt będzie jednokondygnacyjny. Budynek zostanie wykonany w standardzie energoszczędnym. 

Świetlica wiejska będzie spełniała zadania z zakresu kulturalno-społecznego. Przewiduje się, że pomieści 50 osób.  Powierzchnia użytkowa świetlicy wyniesie ponad 90 mkw. Najwięcej miejsca zajmie wielofunkcyjna sala. Na terenie wokół budynku pojawi się boisko do koszykówki i plac zabaw. 

Gmina ma gotowy projekt, a więc nie pozostaje nic innego jak budować. Urząd w Michałowicach ogłosił postępowanie przetargowe, w którym szuka wykonawcy zadania. Zakres robót obejmie budowę obiektu o konstrukcji stalowej, wykonanie instalacji sanitarnych oraz elektrycznych, a także ogrzewania i wentylacji. Ponadto, zwycięska firma zobowiązana będzie oświetlić teren, zamontować alarm oraz monitoring.

Urząd czeka na oferty do 4 lipca. Po tym terminie wybierze wykonawcę robót, który na zrealizowanie zadania będzie miał osiem miesięcy od dnia podpisania umowy.

Należy wspomnieć, że na początku czerwca odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy w Granicy. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi ponad 180 mkw i został on wykonany w systemie pasywnym. W świetlicy znajduje się wielofunkcyjna sala, toalety, kuchnie, szatnie oraz magazyn. Również teren wokół budynku został w pełni wypełniony.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.