Przebudowa przystanku w Regułach już niebawem

Michałowice

Warszawska Kolej Dojazdowa przygotowuje się do przebudowy przystanku osobowego w Regułach. Prace powinny ruszyć już w czerwcu.

Plany związane z przebudową przystanku w Regułach pojawiły się wiele lat temu. Pierwotnie zakładano, że pociągi jadące w kierunku Grodziska będą miały peron przed przejazdem kolejowym, a nie tak jak dziś tuż za nim. Powód był prosty. Zwiększenie widoczności na przejeździe kolejowo drogowym., na którym bardzo często dochodzi do stłuczek. Dziś, gdy skład jadący do Grodziska zatrzymuje by wypuścić podróżnych, kierowcy jadący z Warszawy w stronę Reguł na przejazd wjeżdżają „na ślepo” nie widząc czy na drugim torze stoi drugi pociąg (jadący do Warszawy). O stłuczkę więc nie trudno. Przesunięcie peronu miało rozwiązać tę sytuację.

Ostatecznie jednak kolejarze wybrali inne rozwiązanie. Perony zostaną na swoim miejscu i zostaną przebudowane.  Zakres prac obejmuje budowę dwóch peronów jednokrawędziowych o długości 80 m, a także remont przepustu na wysokości przystanku. Na każdym z peronów stanie po pięć ławek oraz po jednej wiacie jednostronnej z ławką i podpórkami dla pasażerów stojących. Konstrukcja wiaty będzie wyglądać tak, jak wiaty które pojawiły na odcinku Podkowa Leśna – Grodzisk Mazowiecki. Prace obejmą też likwidację dzikiego dojścia do peronu w kierunku Grodziska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe