Liczba urodzeń i najpopularniejszych imion w Grodzisku w 2020 roku

Grodzisk Maz.

Urząd Stanu Cywilnego w Grodzisku Mazowieckim przygotował zestawienie dotyczące najpopularniejszych imion dla dzieci, które nadano noworodkom urodzonym w 2020 roku. Urzędnicy podali także liczbę urodzeń najmłodszych mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki.

Od wielu lat utrzymuje się tendencja nadawania noworodkom tradycyjnych imion. W roku 2020 rodzice rejestrujący dzieci w grodziskim urzędzie stanu cywilnego najczęściej wybierali imiona dla dziewczynek: Zofia, Maja i Zuzanna. Chłopcy najczęściej otrzymywali imiona Franciszek, Antoni, oraz Aleksander.

Pomimo stanu epidemicznego w regionie, gmina Grodzisk Mazowiecki może poszczycić się dodatnim przyrostem naturalnym. Od środy 1 stycznia do czwartku 31 grudnia 2020 roku zmarły 504 osoby. W ubiegłym roku grodziski urząd stanu cywilnego zarejestrował narodziny 529 dzieci. Najwięcej, z nich bo aż 285 urodziło się chłopców. W 2020 roku na świat przyszły 244 dziewczynki, najmłodsze mieszkanki gminy Grodzisk Mazowiecki.

Wyniki dotyczące dodatniego przyrostu naturalnego z pewnością cieszą miejscowe władze.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Liczba urodzeń i najpopularniejszych imion w Grodzisku w 2020 roku”

 1. Sgd pisze:

  Maja to tradycyjne imię? Chyba dla pszczoły

 2. Ts pisze:

  A w Norwegii najpopularniejsze imię męskie nadawane noworodkom to Ahmed. I to jest dopiero dramat. Nie zdziwmy się zatem jak w niedalekiej przyszłości prezydentem Norwegii zostanie jakiś Ahmed Wisimulacha.

 3. Roxi pisze:

  Mina dosyć posoliteale to rzeczgustu.

 4. robot pisze:

  A gdzie Dżesika, Nikola, Andżelika, Brajan, Allan ? Z bogoojczyźnianych jeno Antoni ? A gdzie Jarosław, Lech, Bożydar ?
  I aż 40 chłopców nie będzie miało pokrycia. Będą nieheteronormatywni ? Na jednego faceta powinno być więcej niż jedna dziewczyna. Inaczej każdy skok w bok będzie grzechem.

  • cozciebiezamatka? pisze:

   A ja pytam gdzie Brajanusz? Nikt nie chce łączyć tradycji z nowoczesnością??

  • Akceptujemy_sie pisze:

   Przecież jakaś dziewczynka może się okazać innej orientacji niż hetero a jakiś chłopiec może trafić do nieba. Te imiona które wymieniłeś/Aś miały swoje 5 minut teraz czas na inne, a kobietę powinno się mieć jedną (jak już z nią jesteś).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły