Lekarze zagrają mecz z… pacjentami

RUSIEC

Do nietypowego wydarzenia dojdzie w Ruścu. 1 października w szkole podstawowej przy ul. Osiedlowej odbędzie się turniej badmintona o puchar wójta gminy Nadarzyn, w którym zagrają pacjenci po transplantacji, lekarze oraz przyjaciele.

Niejednokrotnie lekarze zmuszeni są przekazać pacjentom informacje o chorobie. Kolejnym krokiem jest walka o powrót do zdrowia. Bywa, że do uratowania życia potrzebny jest konkretny organ. Wtedy trwają poszukiwania dawcy, a następnie niezwykle ważna jest rola transplantologa. O tych trudnych doświadczeniach i nie tylko będzie można porozmawiać 1 października w Ruścu.  – Dzięki uprzejmości wójta gminy Nadarzyn mamy okazję zorganizować rodzinny piknik z okazji dnia donacji, który obchodzi się mniej więcej w tym okresie w całej Europie. Tutaj obchodzimy go pod hasłem „Mazowiecki Dzień Donacji i Transplantacji” 1 października od godz. 10.00 – mówi Maciej Kosieradzki, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Piknik to znakomita okazja do zabawy, ale i troski o zdrowie. O 13.45 zaplanowano spotkanie ze specjalistami medycyny transplantacyjnej oraz z pacjentami po transplantacji. – Będzie można wykonać sobie badanie w kierunku nosicielstwa wirusa zapalenia wątroby typu C. Piknik to okazja do rozmowy z ekspertami o dowolnych rzeczach z zakresu zdrowia – podaje Maciej Kosieradzki. Wspomniane badanie będzie można wykonać od 10.10 do 11.30.

Niezwykle ciekawie zapowiada się turniej badmintona, który rozpocznie się o 11.45. Na placu boju pojawią się lekarze, ekipa ich przyjaciół i pacjenci. Turniej poprzedzi mecz pokazowy reprezentacji Polski w badmintona.

Gośćmi specjalnymi pikniku będą: Artur Barciś, Michał Figurski i Andrzej Pieńko.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.