Kolejna edycja pruszkowskiego spaceru dla autyzmu

Pruszków

2 kwietnia ulicami Pruszkowa przejdzie Niebieski Pruszkowski Spacer dla autyzmu. Pochód wyruszy z Parku Kościuszki o godz. 11.00.

Każdego roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. Jak nietrudno się domyśleć, właśnie z tej okazji odbędzie się pruszkowski spacer. Celem tego święta jest m.in. podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych z autyzmem. Trzeba pamiętać, ze autyzm to nie choroba. Autyzm to zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym.

– Oczywiście chodzi o szerzenie świadomości autyzmu, o wiedzę. Gdy zapraszamy szkoły na to wydarzenie wysyłamy do nich wcześniej prezentacje dotyczące autyzmu, żeby dzieci na lekcjach wychowawczych mogły się zapoznać z tym tematem. Również chodzi o tolerancję, pokazanie, że osoby z autyzmem nie są niepotrzebne i nie są gdzieś obok, tylko żyją wraz z nami w społeczeństwie – mówi Irena Cieślak, prezes organu prowadzącego szkołę „Przylądek”.

W tym roku będzie to 8. edycja Niebieskiego Spaceru, ale druga tak duża organizowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Pruszkowie i Miastem Pruszków. Spacer rozpocznie się niedaleko budynku starostwa, w Parku Kościuszki. – W zeszłym roku zaproszone były tylko organizacje pomocowe. Dołączyły się też niektóre szkoły. Zebrało się około 400 osób. W tym roku zaprosiliśmy wszystkie szkoły – podstawowe i średnie. Szacujemy, że tym razem pojawi się 600, może 800 osób! Dlatego postanowiliśmy wyruszyć z Parku Kościuszki, róg al. Niepodległości i ul. Chopina. Później pójdziemy Drzymały i Niecałą do Prusa i dalej, aż dojdziemy do stadionu Znicza – wyjaśnia Irena Cieślak.

Nie bez przyczyny końcem trasy będzie stadion (ul. Bohaterów Warszawy 4). Uczestnicy planują pobić rekord Polski na największy wzór niebieskiego serca dla autyzmu ułożony z ludzi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Kolejna edycja pruszkowskiego spaceru dla autyzmu”

 1. Michał pisze:

  A za co podwyżki jeszcze im mało 2,5 miesiąca urlopu płatnego i nie opodatkowane korepetycje + 18 godzin pracy w tygodniu

 2. Mirosław katolik pisze:

  A kiedy bieg równości LGBT ? Chcemy miasta jak Warszawa. Wyedukowanego od małego we wszystkich sprawach. Miasta równości. Precz z mową nienawiści.

 3. wiktor pisze:

  a kiedy podwyżki dla nauczycieli?

  • Michał pisze:

   A za co podwyżki jeszcze im mało 2,5 miesiąca urlopu płatnego i nie opodatkowane korepetycje + 18 godzin pracy w tygodniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły