Grodziski szpital zyska nową strefę rodzica

Grodzisk Maz.

Aby poprawić samopoczucie młodym pacjentom Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim zrealizowany zostanie program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, w ramach którego powstanie pomieszczenie do spotkań z rodzicami i opiekunami.

Dla dzieci pobyt w szpitalach to trudny okres, dlatego trzeba zapewnić im jak najlepsze warunki hospitalizacji. Zwłaszcza, że dobre samopoczucie sprzyja szybszemu powrotu do zdrowia. Stworzenie przyjaznego miejsca, w którym dzieci objęte leczeniem, choć na chwilę zapomną o chorobie i będą mogli spędzić w miłej atmosferze czas z rodzicami i opiekunami jest głównym celem wspomnianego programu.

Pomieszczenie spotkań pojawi się na Oddziale Pediatrycznym w Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim, którym kieruje lek. med. Radosław Suchner. Leczy się tam dzieci w wieku od niemowlaka do 18 roku życia. W lipcu 2017 r. oddział przeszedł metamorfozę. Z inicjatywy dr Suchnera na ścianach pojawiły się kolorowe malowidła przedstawiające bajkowe krainy – oceanu, lasu, gór i sawanny.

Jednak, aby dopełnić całość brakuje funkcjonalnego pomieszczenia z atrakcyjnym wyglądem. Czyli takiego, w którym mali pacjenci po prostu będą dobrze się czuli podczas odwiedzin najbliższych. Budimex w porozumieniu z dyrekcja szpitala postanowił stworzyć strefę rodzica. Pokój dzienny, kuchenka oddziałowa i hol staną się funkcjonalną, atrakcyjną przestrzenią z większymi udogodnieniami.

– Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to dla nas niezwykle ważna inicjatywa społeczna –  komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Budimeksu. – Pozwala nie tylko realnie pomagać w tworzeniu warunków przyjaznych rodzicom przebywającym w szpitalu, ale jednocześnie integruje nasz zespół, który dzięki społecznemu zaangażowaniu ma poczucie dołożenia własnej, indywidualnej cegiełki w jego realizację – zaznacza.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów przedsięwzięcia otwarcie strefy rodzica w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się 12 stycznia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.