Grodziski szpital z nową pracownią rentgenodiagnostyki za 4,6 mln zł

Grodzisk Maz.

Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim wzbogacił się o nowe wyposażenie – najnowszej generacji angiograf służący do ratowania życia i zdrowia pacjentów z udarem niedokrwiennym.

Grodziski szpital inwestuje poprawienie jakości usług leczniczych. Bo jak powszechnie wiadomo, każdy złotówka wydana w nowoczesną aparaturę to inwestycja w zdrowie mieszkańców powiatu.

Aparat pojawił się w nowej pracowni rentgenodiagnostyki zabiegowej, którą otwarto 18 czerwca. Dwuramienny aparat łączy wszystkie funkcje, które pozwalają na leczenie wad naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego z wykonywaniem zabiegu trombektomii włącznie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii Szpital Zachodni pełni również funkcję ośrodka szkoleniowego w zakresie wykonywania zabiegów trombektomii.

Całkowity koszt uruchomienia pracowni wyniósł nieco ponad 4,6 mln zł. W tej kwocie zawierają się trzy dotacje – 1, 26 mln zł ze Starostwa Powiatu Grodziskiego, 850 tys. zł z kasy Gminy Grodzisk Mazowiecki i 1,7 mln zł od Ministerstwa Zdrowia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.