Grodziska „jedynka” do przebudowy

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na przebudowę Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Bartnika.

Budynek zostanie wzbogacony o dodatkowe sale lekcyjne, zmodernizowana zostanie sala gimnastyczna wraz z zapleczem, powiększone zostaną szatnie oraz stołówka. Zakończenie przebudowy planowane jest na wrzesień 2022 roku.

Wszystkie prace mają być prowadzone i etapowane w taki sposób, aby nie zakłócić działania placówki i maksymalnie wykorzystać okres wakacyjny.– W okresach przerw wakacyjnych 2021 r i 2022 r oraz w okresach ferii zimowych i wiosennych szkoła będzie wyłączona z użytkowania. Wykonawca będzie mógł prowadzić roboty na zewnątrz oraz w istniejącym budynku bez żadnych ograniczeń /za wyjątkiem ograniczeń wynikających z ogólnie obowiązujących przepisów/. W tym czasie będą mogły być wykonywane wszystkie roboty objęte zamówieniem, przy czym wykonawca będzie mógł rozpoczynać tylko te roboty, które zostaną zaawansowane w zakresie umożliwiającym normalne rozpoczęcie zajęć szkolnych po przerwie. Przed dniem rozpoczęcia zajęć szkolnych wykonawca jest zobowiązany do dokonania na swój koszt wszelkich napraw ścian, posadzek, sufitów po wykonanych instalacjach, wymianie drzwi, okien itp. wraz z miejscowym uzupełnieniem powłok malarskich, właściwych zabezpieczeniem przerwanych robót itp. W okresach tych Wykonawca na swój koszt zorganizuje nieprzerwaną ochronę własnych robót i ochronę obiektów szkoły przez całą dobę przez profesjonalną firmę świadczącą usługi w tym zakresie. Wykonawca ma ograniczyć hałas na budowie poprzez wykonywanie robót hałaśliwych po godzinach funkcjonowania szkoły, tj. od 17:00 do 8:00 lub w dni wolne – czytamy w dokumentacji przteragowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Grodziska „jedynka” do przebudowy”

  1. 3425453 pisze:

    Na zdjęciu jest „mała” jedynka, która była niedawno przebudowywana. Informacja dotyczy „dużej” jedynki. Zdjęcie może wprowadzać w błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły