Grodzisk szykuje sylwestrowe atrakcje, ale bez fajerwerków

Grodzisk Maz.

Grodziski urząd przeprowadził ankietę dotyczącą tego, czy tegoroczny sylwester miejski ma odbyć się z fajerwerkami czy bez. Okazuje się, że większość mieszkańców nie chce głośny pokazów. Co w zamian? Zapytaliśmy o to burmistrza.

Grodzisk Mazowiecki w ostatnich dwóch latach zrezygnował z pokazu fajerwerków. Podczas ubiegłego Sylwestra zamiast podniebnych, kolorowych wystrzałów zaproponowano lasery. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych milusińskich zwierząt. Jednak pokaz laserów spotkał się z negatywnym odzewem.

Dlatego też miasto zdecydowało się przeprowadzić ankietę na Facebooku. Wzięło w niej udział 8,4 tys. osób. Pytanie brzmiało: Czy w Grodzisku Mazowieckim sylwestrowej imprezie powinien towarzyszyć pokaz fajerwerków? 38 proc. mieszkańców odpowiedziało „tak”, zdecydowana większość była jednak przeciwna – 62 proc.

Skoro nie będzie fajerwerków, to w jakie atrakcje w zamian przygotuje miasto? – W tym roku nie zamierzamy „strzelać”. Natomiast będziemy stosowali mieszane atrakcje, a mianowicie doszliśmy do wniosku, że zastosujemy ognie, które nie powodują hałasu. Do tego dołożymy trochę laserów. Na pewno wymyślimy coś fajnego, bo jeszcze nie ma ostatecznej wersji. Dodam, że wszystkie atrakcje będą dostępne przy naszym Centrum Kultury. Oczywiście nie zabraknie koncertu, odliczania do północy, szampana i tak dalej… Więcej szczegółów podamy bliżej Sylwestra – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Maz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Grodzisk szykuje sylwestrowe atrakcje, ale bez fajerwerków”

  1. albercik pisze:

    Hmm… na siłę chcą zniszczyć sylwestra? Tradycję, która trwa kilka minut? W imię czego? Kilku awanturników, którzy robią hałas? Ilu normalnym mieszkańcom to nie pasuje? Kurde, a tak było fajnie… ale róbcie, jak chcecie.

  2. skowron pisze:

    jak to co nic Gowno bedzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły