Funt brytyjski z kantoru internetowego – ile można zaoszczędzić?

Art. Sponsorowany

Nie da się ukryć, iż Wielka Brytania to kraj bogaty, wysokorozwinięty pod względem gospodarczym jak również atrakcyjny dla turystów lubujących się w zwiedzaniu zabytków architektury . Dlatego od lat jest ona oblegana przez obcokrajowców, w tym Polaków.

Szukając dobrze płatnej pracy za granicą lub miejsca na spędzenie urlopu często wybieramy ten właśnie kierunek. W ramach przygotowań do wyjazdu na Wyspy musimy uwzględnić oczywiście wymianę waluty. Tę kwestię najlepiej przemyśleć z wyprzedzeniem, ponieważ funt brytyjski należy do najdroższych walut, a co za tym idzie warto kupić go najtaniej jak jest to możliwe.

Atrakcyjny kurs funta zawsze w zasięgu

Bez względu na to czy funty będą dla nas środkami na rozpoczęcie kariery zawodowej za granicą czy też posłużą jedynie jako tymczasowy nominał płatniczy podczas wycieczki, najtaniej kupimy je za pośrednictwem Internetu. Kantory internetowe ze względu na bardzo korzystny kurs funta , podobnie zresztą jak i innych walut stały się obecnie silną konkurencją dla banków i stacjonarnych placówek. Funkcjonujące w postaci platform internetowych nie ponoszą tak wysokich kosztów utrzymania jak kantory stacjonarne, co ma bezpośredni wpływ na to, że funt kosztuje tu mniej. Na platformie Walutomat https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/ GBP kupimy w cenie 4,917 lub nawet niższej, podczas gdy w banku za funta płacimy o co najmniej 20-25 gr. drożej. Oszczędności wynikające z e-przewalutowań sięgają 8%, podczas jednorazowej transakcji związanej z wyjazdem są to kwoty rzędu kilkuset zł. Mówiąc o oszczędnościach, nie można pominąć faktu, że rejestrując się teraz z tej strony, zyskujesz 50% rabatu na pierwszą wymianę. Za tą formą wymiany waluty przemawiają również wygoda i bezpieczeństwo. Usługa Walutomatu dostępna jest przez całą dobę, niezależnie od tego gdzie w danej chwili się znajdujemy. Niestandardowa pora albo strefa czasowa absolutnie w żaden sposób nie stanowią zatem przeszkody w wymianie waluty. Omija nas też wątpliwa przyjemność poruszania się z banknotami przy sobie po mieście, nie narażamy się na ewentualną kradzież pieniędzy ani pomyłkę kasjera. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa i automatycznego zarządzania transakcjami w 100% chronią dane oraz pieniądze klienta zapewniając jednocześnie sprawny i prawidłowy przepływ środków pomiędzy rachunkami.

Wymiana GBP dla tych, co zostają na dłużej

Kantor internetowy jest też świetnym rozwiązaniem dla Tych, którzy w Wielkiej Brytanii pozostają na dłużej. Wiele osób pracujących za granicą stara się bowiem wesprzeć finansowo swoich bliskich, pozostających w Polsce. Dokonując w tym wypadku przewalutowania GBP na złote w e-kantorze, pieniądze możemy przekazywać na polskie konta bankowe szybko, z pominięciem wysokich prowizji za przelew międzynarodowy. Oszczędzamy podwójnie, jako że samo przewalutowanie przez platformę Walutomat.pl już skutecznie redukuje koszty związane z wymianą, a przelew z Walutomatu realizowany w PLN zawsze jest darmowy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.