Dokumenty – jakie przygotować do procesu udzielania kredytu?

Art. Sponsorowany

Złożenie wniosku o pierwszą pożyczkę zawsze wiąże się z emocjami. W końcu zamiast otrzymamy jakąkolwiek odpowiedź od banku, trzeba jeszcze złożyć odpowiednie dokumenty, bez których nie rozpocznie się proces weryfikacji kredytu. Dziś przedstawimy, jakie papiery przygotować, aby udać się do danej instytucji bankowej przygotowanym.

Nie jest możliwe wyszczególnienie wszystkich dokumentów wymaganych do podpisania umowy pożyczki ze 100% dokładnością. Poszczególne banki bowiem mają własne szczegółowe regulacje i wymagania. Niemniej przyda się ten potwierdzający tożsamość wnioskodawcy w postaci dowodu osobistego lub paszportu. Nie obejdzie się też bez wniosku o pożyczkę wypełnianego w trakcie rozmowy z przedstawicielem banku. Oczywiście dziś w dobie Internetu czynność tą można wykonać online.

Wykaz dochodów

Dla każdego pokazanie dwóch pierwszych wymienionych wcześniej dokumentów nie stanowi większego problemu. Później jednak sytuacja może być nieco bardziej skomplikowana. Konieczne będzie bowiem udowodnienie swoich dochodów, a co ważniejsze, ich stabilności, źródła i regularności. Dokumentami potwierdzającymi otrzymane wynagrodzenie mogą być: umowa z pracodawcą (która może być umową o pracę/dzieło/zlecenie), informacje o dochodach z samozatrudnienia oraz potwierdzające świadczenia społeczne, emerytury lub renty.


Kalkulator kosztów kredytu – warto z niego skorzystać przed podjęciem decyzji

Warto zaznaczyć, że niektóre banki będą też potrzebować zaświadczeń o dochodach współmałżonka/partnera biznesowego (najczęściej w przypadku pożyczek na większe kwoty).

A co w przypadku kredytów na niższe kwoty?

Ubiegając się o pożyczkę na kwotę nieprzekraczającą 50 tys. złotych w banku, w którym na co dzień mamy konto, wystarczy przedstawić władzom jedynie zaświadczenie o dochodach. Ewentualnie zostaniemy poproszeni o dostarczenie wyciągów bankowych z ostatnich miesięcy. Mając stabilny dochód w trakcie ubiegania się o pożyczkę, nie ma powodu, dla którego bank jej nie udzieli.

Podsumowanie

Branie kredytu jest poważną odpowiedzialnością, dlatego bank nie udzieli go każdemu potencjalnemu pożyczkobiorcy. Tym bardziej dobrze jest się do niego przygotować, z uwzględnieniem zebrania wszelkich niezbędnych dokumentów.

 

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.