Dach grodziskiego dworca do remontu

Grodzisk Maz.

W ubiegłym roku dworzec PKP w Grodzisku Mazowieckim został gruntownie wyremontowany i zmodernizowany. Jedyny element, który pozostał bez zmian to dach.

Prace związane m.in. z odnową grodziskiego dworca rozpoczęły się jeszcze w 2014 roku. Po około 12 miesiącach gotowy obiekt został oddany do użytku. Oprócz odnowienia elewacji i wnętrza, wymiany okien, drzwi oraz instalacji nowego systemu ogrzewania zmieniono również funkcje pomieszczeń – kasy biletowe znajdują się holu głównym, zaś w ich dawnym pomieszczeniu organizowane są różnego rodzaju wystawy. Ponadto budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mimo przeprowadzenia szeregu prac, nie wykonano remontu dachu. Wielu mieszkańców Grodziska Mazowieckiego zastanawiało się czemu zapomniano o tak ważnym elemencie budynku. Zwłaszcza, że dach nie był idealnym stanie technicznym. Jak zapowiadają kolejarze wkrótce ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

Kiedy rozpoczną się prace? – Planowane prace obejmują remont dachu na dworcu w Grodzisku Mazowieckim. Obecnie przygotowywany jest projekt. Roboty budowlane planujemy rozpocząć w sierpniu tego roku. Całe zadanie ma zostać zrealizowane do końca 2016 r. – tłumaczy Maciej Bułtowicz z wydziału prasowego PKP S.A.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.