Choinka z odblaskami w Grodzisku. Do rozebrania!

Grodzisk Maz.

We wtorek (10 grudnia) w samo południe przed siedzibą straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim stanie nietypowa choinka. Znajdziemy na niej odblaski, a funkcjonariusze będą zachęcać, aby ją z tych elementów rozbierać.

W ten sposób strażnicy chcą zwrócić uwagę na problem szczególnie uciążliwy o tej porze roku. To brak widoczności pieszych na drodze, szczególnie poza terenem zabudowanym, ale nie tylko. – Na święta choinkę zazwyczaj się ubiera, a my naszą chcemy z mieszkańcami rozbierać i zwrócić uwagę na potrzebę noszenia odblasków. Z doświadczenia wiemy, że mimo obowiązku piesi nadal nie dbają o noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają ich widoczność na drodze – mówi nam Dariusz Zalesińki, komendant grodziskiej straży miejskiej.

Choinka we wtorkowe południe pojawi się przed siedzibą straży przy ul. Kościuszki i pozostanie tam do świąt. Znikać będzie tylko na noc. – Będziemy uzupełniać odblaski na tyle, na ile pozwolą nasze zapasy. Zachęcamy, aby przyjść, wziąć odblask i od razu zawiesić go w widocznym miejscu – dodaje szef strażników z Grodziska.

Taki właśnie jest warunek. Odblask zdjęty z choinki od razu powinien zostać założony. Dlaczego to tak ważne? – Po zmroku osoba nieposiadająca elementów odblaskowych jest widoczna z 20-30 metrów. Zastosowanie odblasków zwiększa ten dystans do 130-150 metrów, czyli aż pięciokrotnie. Taka odległość często wystarczy, aby kierowca zdążył zareagować – zaznaczają grodziscy funkcjonariusze.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Choinka z odblaskami w Grodzisku. Do rozebrania!”

  1. Qbuś pisze:

    Andrzej z koparki z Kludna przyjedzie i rozbierze całą.

  2. Anonim pisze:

    Dobry pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły