Bliżej gwiazd w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej nabiera ostatecznych kształtów. Gmina Grodzisk Mazowiecki szuka teraz dostawcy wyposażenia obserwatorium astronomicznego.

CAiIS ma być otwarte do połowy września. Teraz urząd gminy szuka wykonawcy, który dostarczy wyposażenie obserwatorium astronomicznego i tarasu widokowego. Dodatkowo do wykonania jest cała infrastruktura techniczna.

Realizacja zamówienia będzie odbywać się w czasie budowy hali sportowej. Wykonawca będzie miał za zadanie wykonanie instalacji elektrycznych i multimedialnych. Do tego wyposażenie obserwatorium astronomicznego – sterowanie kopułą i teleskopem, dostarczenie samego teleskopu głównego, meble, wyposażenia ruchomego obserwatorium. Zaaranżować będzie trzeba również poczekalnię oraz taras widokowy – tutaj jedynie przewidziano lunety widokowe. Na koniec zostaje wykonanie dokumentacji powykonawczej i przeszkolenie pracownika z obsługi zainstalowanych systemów.

Na realizację tego zamówienia wykonawca ma 12 tygodni od podpisania umowy (jednak nie później niż do 9 września). Na oferty grodziski magistrat czeka do 26 maja.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Bliżej gwiazd w Grodzisku”

  1. 345654yret pisze:

    Teleskop w centrum miasta warszawskiej aglomeracji. Kto wpadł na ten pomysł? W nocy nie będzie widać gwiazd, tylko rozświetlone niebo. Grodzisk jest zbyt jasny w nocy na jakiekolwiek obserwacje astronomiczne.

  2. Galileusz pisze:

    Nie za jasno? Tu luna Warszawy jest widoczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły