Bezpłatna komunikacja miejska coraz bliżej

Grodzisk Maz.

Zgodnie z zapowiedziami grodziski urząd miejski rozpisał przetarg na świadczenie usług bezpłatnego transportu publicznego na terenie gminy.

O uruchomieniu darmowych połączeń autobusowych mówi się już od kilku tygodni. Najpierw przeprowadzono w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami, potem uzgodniono szczegóły, a teraz trwa już poszukiwanie przewoźnika, który obsłuży linie.

W ogłoszeniu o przetargu opisano dokładne założenia funkcjonowania połączeń autobusowych. Zgodnie z nimi grodziska komunikacja powiększy się o dwie linie. Autobusy BM pojadą trasą Dworzec PKP Grodzisk Mazowiecki-Adamowizna-Makówka (pętla) ul. Chmielna-Dworzec PKP Grodzisk Mazowiecki. Linia kursować będzie w godzinach od 6.00 do 8.00 i od 16.00 do 19.00 z częstotliwością odjazdów autobusów co ok. 15 minut.

Linia BK pojawi się na szlaku Dworzec PKP Grodzisk Mazowiecki Osiedle Kopernika-Dworzec PKP Grodzisk Mazowiecki. Autobusy będą jeździć w godzinach od 6.00 do 8.00 i od 16.00 do 19.00 z częstotliwością odjazdów co ok. 10 minut.

Na oferty od przewoźników grodziski magistrat czeka do 22 lutego. Jeśli uda się wybrać zwycięską propozycję, autobusy mogą pojawić się na ulicach już w marcu.  

Bezpłatne połączenia mają rozwiązać problem dojazdu do stacji PKP. Od momentu rozpoczęcia remontu podmiejskiej linii kolejowej wiele osób wsiada do pociągu w Grodzisku (tej możliwości nie ma m.in. w Milanówku) i pozostawia swoje samochody w centrum miasta. Generuje to ogromne problemy z parkowaniem w centrum miasta i wzmożonym ruchem samochodów. Uruchomienie darmowych linii autobusowych ma stanowić zachętę, aby auto zostawić w domu, a na stację PKP dotrzeć komunikacją publiczną.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.