Będą trzy nowe stacje GRM

Grodzisk Maz.

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku Grodziski Rower Miejski powiększy się o trzy nowe stacje. Powstaną one przy ulicach Piaskowej, Żydowskiej i Okrężnej.

Władze gminy ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie nowych punktów GRM oraz dostarczenie niezbędnego sprzętu, w tym, oczywiście, rowerów. – Zakres zamówienia obejmuje: dostawę elementów wyposażenia trzech stacji rowerowych w ramach rozbudowy systemu Grodziskiego Roweru Miejskiego (GRM), usługę instalacji i uruchomienia elementów wyposażenia trzech stacji rowerowych w ramach rozbudowy systemu Grodziskiego Roweru Miejskiego – czytamy w dokumentach przetargowych.

System ma powiększyć się o 3 fabrycznie nowe terminale obsługowe z własnym zasilaniem, 39 stojaków (miejsc  dokowania rowerów), 27 nowych rowerów. Staną one przy parkingach przy ul. Piaskowej (1 terminal, 12 stojaków, 8 rowerów) i Żydowskiej (1 terminal, 12 stojaków, 9 rowerów) oraz przy placu zabaw przy ul. Okrężnej (1 terminal, 15 stojaków, 10 rowerów).

Nowe stacje mają być gotowe do 15 czerwca tego roku. To oznacza, że będzie można z nich korzystać w szczycie sezonu rowerowego. Warunkiem jest pomyślne rozstrzygnięcie przetargu. Na oferty grodziski urząd czeka do 25 stycznia.

Grodziski Rower Miejski obecnie składa się z dziewięciu stacji, łącznie 65 jednośladów. Umożliwia wypożyczenie i zwrot roweru w dowolnej stacji przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w całym okresie funkcjonowania systemu (aktywnym sezonie rowerowym). I cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.