30-latek odpowie za kradzież perfum

Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwo. Złodziej odpowie za kradzież perfum wartych około... 15 tys. zł.

Kilka dni temu w Grodzisku Mazowieckim doszło do kradzieży w jednej z drogerii. 30-latek zabrał ze sklepu drogie pachnidła. Mężczyzna nie zamierzał jednak zapłacić za kosztowny towar. Pracownicy punktu powiadomili policję o przestępstwie. – Funkcjonariusze zajęli się sprawą kradzieży perfum o wartości prawie 4 tys. zł z drogerii. Policjanci udali się na miejsce przestępstwa. Operacyjne działania funkcjonariuszy prowadziły do mieszkańca sąsiedniego powiatu. Policjanci zatrzymali podejrzanego w jego miejscu zamieszkania. Dalsze śledztwo funkcjonariuszy wskazywało na to, że zatrzymany może być sprawcą także wielu podobnych kradzieży w okolicy – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Materiały zebrane z terenu całego Mazowsza pozwoliły na przedstawienie 30-latkowi zarzutów dokonania aż 9 takich przestępstw. Pokrzywdzeni właściciele drogerii stracili towar za około 15 tys. zł – dodaje.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze grzywny.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.