12 chętnych na budowę parkingu

Grodzisk Maz.

Aż 12 firm zgłosiło się do przetargu na budowę parkingu typu „Parkuj i jedź”, który ma powstać przy ul. Traugutta w Grodzisku Mazowieckim.

Nowy parking to inwestycja realizowana w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Grodziski urząd szuka firmy, która wykona parking we trybie zaprojektuj i zbuduj. Do przetargu zgłosiło się aż 12 firm, a kilka ofert mieści się w budżecie jaki gmina chce przeznaczyć na tę inwestycję.

Władze Grodziska na budowę nowego parkingu przy ul. Traugutta zarezerwowały prawie 1,9 mln zł. Natomiast najniższą ofertę na kwotę niespełna 1,4 mln zł złożyła firma Brooklyn Corp sp. z o.o z Pruszkowa. Teraz urzędnicy z grodziskiego magistratu muszą sprawdzić złożone oferty.

Wiadomo natomiast już jak ma wyglądać nowy parking przy ul. Traugutta. Znajdzie się tu 60 parkingowych. Dodatkowo przewidziano miejsce na stację Grodziskiego Roweru Miejskiego oraz wiatę rowerową, która pomieści 45 jednośladów. W ramach inwestycji zostanie stworzony również niewielki skwerek z elementami małej architektury i nowymi nasadzeniami. Ciekawostką będą tu fotowoltaiczne ławki z możliwością ładowania urządzeń.

Inwestycja ma zostać wykonana do 31 grudnia 2021 r

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.