Zimna Woda już bez ryzyka zanieczyszczenia, Słoneczne z wodociągiem i kanalizacją

Brwinów

Zakończyła się budowa kanalizacji sanitarnej tłocznej łączącej ul. Leśną w Kaniach z Osiedlem Słoneczne po drugiej stronie Zimnej Wody.

Osiedle Słoneczne położone jest przy ul. Pruszkowskiej, nieopodal Kompleksy Basenów Letnich w Strzeniówce. Przez ponad 20 lat ścieki z osiedla pompowane były do biologicznej oczyszczalni. Zarządzało nią Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Budowlane „Domex-Bis” Sp. z o.o. Na przestrzeni dwóch dekad wielokrotnie oskarżano je o zanieczyszczanie rzeki Zimna Woda.

Pod koniec października przełączyliśmy osiedlową kanalizację sanitarną na wybudowany rurociąg i od tego czasu ścieki z Osiedla trafiają do oczyszczalni ścieków ZWiK w Grodzisku Mazowieckim – informuje burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński.

Jednocześnie dotychczas działająca oczyszczalnia ścieków przestała funkcjonować. Już na pewno nie będzie przyczyną zanieczyszczania rzeki – dodaje Kosiński.

Z początkiem listopada „Słoneczne” uzyskało także przyłączenie do wodociągów. Prace przyłączeniowe były prowadzone równolegle z przyłączeniem kanalizacji. Mieszkańcy korzystają już z brwinowskiej wody.

Mimo że samo przyłączenie osiedla do wodociągów i kanalizacji trwało bardzo krótko, to projektowanie przyłączy trwało 10 lat! Wpływ na to miały liczne odwołania od decyzji administracyjnych i zaskarżeń. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej wynoszące ponad 560 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zimna Woda już bez ryzyka zanieczyszczenia, Słoneczne z wodociągiem i kanalizacją”

  1. none pisze:

    Napiszcie może prawdę: Słoneczne było kiedyś podłączone do sieci wodociągowej Brwinowa, ale ciągle były problemy – a to z jakością wody, a to z ciśnieniem. Więc osiedle zostało podłączone do wody z Nadarzyna i problemów nie było. Teraz zostało przełączone z powrotem do Brwinowa i skutki widać od razu – woda jest biała od kamienia. Szkoda.

  2. Nietuzinkowy Los pisze:

    10 LAT 🙂 , SZKODA , ŻE NIE 100 LAT 🙂 !

  3. Ststystyka pisze:

    A i tak oczyszczalnia w nadarzynie notorycznie spuszcza ścieki nieoczyszczone do zimnej wody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły