Wirtualna strzelnica w otrębuskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym

Otrębusy

Na koniec stycznia zaplanowano rozpoczęcie działalności wirtualnej strzelnicy. Będzie się ona mieścić w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otrębusach.

Na wyposażeniu wirtualnej strzelnicy będzie trenażer strzelecki Wisła SP. To przenośny strzelecki system szkolno-treningowy dla cywilów, którzy chcieliby zdobyć podstawowe umiejętności strzeleckie.

– System oparty jest o projekcję multimedialną oraz urządzenia laserowe imitujące strzał z broni palnej. Urządzenia laserowe pracują w paśmie bliskiej podczerwieni, niewidocznej dla ludzkiego oka. Trening prowadzony jest w oparciu o animację komputerową, tworzoną na bazie wirtualnej przestrzeni 3D, wyświetlaną na ekranie w postaci płaskiego obrazu – informują urzędnicy z brwinowskiego magistratu.

Kto może skorzystać ze strzelnicy? Bezpłatnie uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, a także podmioty, które prowadzą działalność w zakresie poprawy bezpieczeństwa i obronności kraju. Mieszkańcy również będą mogli skorzystać ze strzelnicy – odpłatnie. Aby skorzystać ze strzelnicy, należ wcześniej dokonać rezerwacji. Zapisy – od 1 lutego pod nr tel. 22 758 58 10 w godzinach pracy sekretariatu szkoły.

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania strzelnicy i cennik są dostępne na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otrębusach: http://www.sp.otrebusy.edu.pl
Strzelnica jest dofinansowana z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu „Strzelnica w powiecie”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.