W Brwinowie powstanie tężnia i strefa workout

Brwinów

Brwinowski magistrat ogłosił przetarg na budowę tężni w parku miejskim w Brwinowie. Zadanie obejmuje także budowę strefy workout.

W przestrzeni miejskiej coraz częściej pojawiają się tężnie solankowe. Trend ten dotarł już m.in. do Pruszkowa, Piastowa, czy Nadarzyna. Kolejna tężnia stanie w Brwinowie w parku miejskim, od strony ul. Przejazd. Poza samą tężnią zostanie zagospodarowany teren wokół niej. Pojawią się nowe ławki, chodniki z kostki granitowej, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Aby tężnia i infrastruktura jej towarzysząca mogły stanąć w tym miejscu, przed budową będzie trzeba rozebrać budynek gospodarczy, który stoi na tym terenie.

Drugą częścią zadania jest budowa strefy workout. Tę zaplanowano na działce, na której znajduje się ogród botaniczny. Miłośnicy rozciągania, wspinania, czy podciągania będą mieli gdzie ćwiczyć. Zestaw, który pojawi się w parku będzie składał się z poprzeczek poziomych ustawionych na różnych wysokościach, drabinki skośnej, ławeczki skośnej, kół gimnastycznych, czy drążków do pole dance. Całość będzie miała wymiary prawie 11 m na ponad 6 m. Wokół strefy będą ławki, tablice ogłoszeniowe, kosz na odpady segregowane i stojaki na rowery.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy. Oferty w tym przetargu będzie można składać do 3 sierpnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “W Brwinowie powstanie tężnia i strefa workout”

 1. Alex pisze:

  Super

 2. EloBRW pisze:

  Piękna sprawa z drążkami do podciągania, bo trzeba latać do Podkowy albo Milanówka, a tak to u nas będzie! Super!

 3. Staw pisze:

  Po co ta tężnia?Staruszki siedzą i gapią się nie wiadomo na co

 4. Wiktor pisze:

  Brawo !!! , świetny pomysł .

 5. Dorota pisze:

  Super. Czekamy na projekt i wykonanie…

 6. Czeri pisze:

  Budynek się przyda za mało jest miejsca w Komorowie. ( Wystarczy popatrzeć na mapę ale okay)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły