Strażacy z Pruszkowa strzelali niczym Lewandowski

Pruszków

Zawsze spieszą z pomocą, są niezastąpieni i niezwykle skuteczni. Także na boisku. Strażacy z Pruszkowa wygrali XV Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków w halowej piłce nożnej.

8 października Robert Lewandowski i spółka wprawili całą Polskę w euforię. Biało-czerwoni pokonali Czarnogórę 4:2, czym przypieczętowali triumf w grupie E i zapewnili sobie awans na mistrzostwa świata w Rosji. Strażacy z Pruszkowa pomyśleli wtedy „my też możemy” i ruszyli na halę. Obijali słupki, poprzeczki, ale wypracowali skuteczność oraz swój styl. W międzyczasie podglądali Messiego, Ronaldo, Lewandowskiego, Cavaniego, bramkarz zerkał na Buffona, Courtois czy Edersona. Strażacy trenowali, aby w mistrzostwach województwa mazowieckiego w Węgrowie zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Osiem komend powiatowych i miejskich, osiemdziesięciu strażaków i jeden cel: wygrać. Od początku strażacy z Pruszkowa imponowali skutecznością. Szli jak burza i w imponującym stylu dotarli do finału, gdzie spotkali się z kolegami z Warszawy. Niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 1:1, więc o wszystkim decydowały rzuty karne. Loteria. Jednak więcej zimnej krwi zachowali strażacy z Pruszkowa, którzy mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Cała drużyna spisała się na medal. – Jesteśmy dumni z tego historycznego sukcesu. Od kilku lat systematycznie poprawiamy swoje lokaty w zawodach rangi wojewódzkiej, jednak dopiero w tym roku, udało nam się stanąć na najwyższym szczeblu podium. Sukces ten nie byłby możliwy bez determinacji, ambicji i walki całej drużyny! – przedstawia st. kpt. Artur Wysiadecki, opiekun drużyny KP PSP w Pruszkowie.

Najlepszym strzelcem mistrzostw został Maciej Wyszogrodzki (KP PSP Pruszków), który zdobył siedem bramek.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.