Robert Floras z medalami Pro Touru

Region

Złoty medal w turnieju drużyn, srebrne w grze pojedynczej i podwójnej - tak prezentuje się bilans Roberta Florasa po prestiżowych zawodach 2010 Polish Junior & Cadet Open we Władysławowie.

Zawodnik Bogorii okazał się prawdziwą gwiazdą mistrzostw. W grze pojedynczej Robert przegrał 2-4 dopiero w finale ze Szwedem Hampusem Soderlundem. W grze podwójnej polsko-czeskie zestawienie Floras/Pavel Sirucek także dotarło do finału. Mimo prowadzenia 2-1 z Francuzami Lorentz i Robinot Polakowi i Czechowi nie udało się zdobyć złotego medalu.

Bezkonkurencyjna była za to Polska w turnieju drużynowym. Trio Robert Floras, Artur Białek i Konrad Kulpa pokonało w finale Belgów 3-0, a nasz tenisista stołowy w każdej z gier był podporą swojego zespołu.

We Władysławowie startowali również Marcin Sankowski i Patryk Zatówka. W zmaganiach kadetów obaj pokonali eliminacje grupowe. W turnieju głównym Sankowski uległ w 1. rundzie 2-3 Duńczykowi Jensenowi, a Zatówka wygrał 3-0 z Białorusinem Afanasenką. W 1/16 finału Patryk musiał uznać wyższość Rosjanina Shaposhnikova (porażka 1-3).

Patryk Zatówka zagrał znakomicie w eliminacjach turnieju juniorów. W swojej grupie awansował do turnieju głównego z kompletem zwycięstw, pokunując m.in. Słowaka Pavolkę oraz Węgra Szitę. W 1/32 finału nasz młody zawodnik trafił na zwycięzcę turnieju kadetów, Tajwańczyka Lee, z którym przegrał 0-4. Rewanż na Azjacie wziął Robert Floras, który w 1/4 finału wygrał 4-2.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.